Újabb sajátrészvény visszavásárlási programot indít az OPUS


z OPUS GLOBAL Nyrt. június 17-től saját részvény visszavásárlási programot indít – közölte a társaság csütörtökön.

Kiemelték, a tőzsdei vásárlások aktuális piaci áron történhetnek, azonban a legmagasabb ár nem haladhatja meg az 548 forintot. Ez az összeg a 2023. évi konszolidált beszámoló alapján számított saját részvények figyelembevétele nélküli egy részvényre jutó saját tőke értéke. A saját részvények visszavásárlásának felső korlátja 2 milliárd forint. A közgyűlés felhatalmazása alapján az OPUS sajátrészvény állománya nem haladhatja meg az alaptőke 20 százalékát.

Hangsúlyozták, a részvények visszavásárlását a társaság javuló eredményessége tette lehetővé, a részvények vásárlásának a forrása a cég készpénzállománya.

Az OPUS a közzétett tájékoztatóban azt is hangsúlyozza, hogy a júniusban induló program nem veszélyezteti a korábbi Növekedési Kötvényprogram (NKP) keretében kibocsátott kötvények visszafizetésének az ütemezését.

Az igazgatóság döntése összhangban van a társaság 2024-ben publikált stratégiájával. A cégcsoport a 2023-as éves jelentéssel egyidőben tette közzé első hosszútávú üzleti stratégiáját. A 2024-2029-es időszakra szóló dokumentum szerint 2026-ig még a konszolidáció marad a fókuszban, és a javuló eredményesség mellett a cég azt ígéri, hogy a konszolidált adózott eredményének minimum a 15 százalékát kifizeti osztalékként. Emellett tervezi saját részvények visszavásárlását is 2024-2026 között 10 milliárd forintért. A 2026 utáni időszakban viszont újra az akvizíció kerül előtérbe, ami a meglévő négy ágazat mellé, egy ötödik kiépítését célozza – írják a közleményben.

Az OPUS GLOBAL tavaly már vásárolt 1 milliárd forintért saját részvényeket, míg 2024-ben tőzsdén kívüli aukció keretében vett 2 milliárd forintnyi OPUS részvényt – közölte az társaság.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

Negyedmillió fölött a budapesti albérletár

Tovább drágult a budapesti bérlakáspiac, az átlagos havi albérletár átlépte a negyedmillió forintos határt; eközben vidéken a tavalyi extrém áremelkedés után ellenkező trend rajzolódott ki: ott csökkennek a bérleti díjak.

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.