Visszaesett az euróövezet gazdasági teljesítménye


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Augusztusban már a második egymást követő hónapban csökkent az euróövezet gazdasági teljesítménye az S&P Global gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzser-indexének hétfőn közölt végleges adatai szerint.

A múlt hónapban mindhárom euróövezeti beszerzésimenedzser-index (BMI) csökkent, a növekedést a csökkenéstől elválasztó 50 pont alá került. A feldolgozóipari BMI még csütörtökön közölt augusztusi végleges értéke 49,6 pontra, 26 havi mélypontra gyengült a júliusi 49,8 pontról. Hétfőn ismertették, hogy a szolgáltatóipari BMI 17 havi mélypontra, 49,8 pontra csökkent a júliusi 51,2 pontról. A feldolgozóipari és szolgáltatóipari adatok összesítésével képzett augusztusi kompozit BMI 48,9 pont lett, 18 hónapja a legalacsonyabb a júliusi 49,9 pont után.

Az euróövezetben augusztusban a legmagasabb kompozit mutatója Írországnak volt, 51 pont, ami így is 18 hónapja a legalacsonyabb. Sorrendben a 7 havi mélypontra süllyedt spanyol mutató következett 50,5 ponttal, majd 50,4 ponttal a 17 havi mélypontra eső Franciaország. Ugyanez az index Olaszországban 2 havi csúcsra, 49,6 pontra emelkedett, Németországban pedig 27 havi mélypontra, 46,9 pontra zuhant.

Az augusztusi 48,9 pontos euróövezeti kompozit mutató 0,1 százalékos negyedéves gazdasági csökkenést feltételez az euróövezetben a gazdaságkutató intézet számításai szerint.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 21.

Megszületett a bérmegállapodás, jövőre 9 százalékkal nő a minimálbér

Megszületett a hároméves bérmegállapodás: jövőre kilenc, két év múlva tizenhárom, három év múlva pedig tizennégy százalékkal nő a minimálbér – jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Miskolcon.

2024. november 21.

Deloitte: A Z generáció a biztosítási piacon is mást akar

A Z generáció új kihívások elé állítja az európai biztosítási piacot. Ők a digitális technológiák fejlődése, a gazdasági bizonytalanságok és a környezeti válságok hatására másfajta hozzáállással viszonyulnak a pénzügyi és biztosítási termékekhez. Amellett, hogy elsősorban a személyre szabott és kisebb biztosítási termékeket keresik, a családi és baráti kapcsolatokon alapuló bizalom is meghatározó szerepet kap döntéseikben – derül ki a Deloitte friss, kilenc európai országra kiterjedő kutatásából. A magyar fiatalok, külhoni társaikhoz hasonlóan a megszokott biztosítási termékek helyett inkább digitális megoldásokat és környezettudatos szolgáltatókat keresnek, miközben elvárják a rugalmas és átlátható szolgáltatásokat és termékeket. A biztosítók számára óriási a feladat, hogy alkalmazkodjanak a változó igényekhez és hosszú távú kapcsolatokat építsenek a jövő generációjával.

2024. november 20.

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.