Vitatja a kormány a GKI számait


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A vásárlóerő- és a foglalkoztatás csökkenéséről szóló GKI-elemzés rosszindulatú, és nélkülözi a szakmaiságot – állítja a nemzetgazdasági tárca. A minisztérium szerint a GKI nem vette figyelembe a családi adókedvezmény és a közfoglalkoztatás hatásait.


Az NGM szerint a GKI elemzése „a reálbérek alakulásánál – talán nem véletlenül – megfeledkezik a gyermekkedvezmény hatásának figyelembevételéről, amelynek jövedelemnövelő hatása nem elhanyagolható”. Kimarad az elemzésből az a tény is, hogy 2012. március-május között 63 ezerrel többen dolgoztak, mint tavaly ugyanebben az időszakban, és 93 ezerrel többen, mint 2 évvel korábban – olvasható a tárca közleményében.

Az NGM véleménye szerint a szakmai korrektséghez hozzátartozna annak megemlítése, hogy a reálkeresetek alakulásában jelentős hatása volt annak, hogy az idén nőtt a közfoglalkoztatás aránya, így ma már jóval többen közfoglalkoztatási bért kapnak a szerényebb összegű segély helyett.

Az NGM közleményében úgy fogalmaz: „a Gyurcsány- és Bajnai-kormányok házi kutatóintézete, akik cinkostársként fedezték az ország végletes eladósodásához vezető szocialista költségvetési trükköket, ma ismét a KSH adataival bűvészkednek”.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 2.

Duna House: áprilisban folytatódott az ingatlanpiaci felívelés

Tovább folytatódott az ingatlanpiaci felívelés áprilisban: a 11 200 ingatlan-adásvétel az előző hónaphoz képest 1 százalékos, éves összevetésben 65 százalékos növekedés – közölte a saját adatain alapuló tranzakciószám-becslését a Duna House.