Tisztelt Látogatónk! A válasz csak előfizetőink számára érhető el!

Ha rendelkezik érvényes előfizetéssel, kérjük lépjen be felhasználói nevével és jelszavával, ellenkező esetben tájékozódjon kedvező előfizetési lehetőségeinkről!

Kapcsolt vállalkozói jogviszony megállapításában szeretnék segítséget kérni. Az „A” Kft. ügyvezetője Gábor, Gábor nem tagja a Kft-nek, csak ügyvezetője, a Kft tagjai nincsenek Gáborral rokoni kapcsolatban. Az „A” Kft. 100%-os tulajdonában van a „B” Kft. „B” Kft. ügyvezetője Mónika. Mónika és Gábor egymásnak nem közeli hozzátartozói, köztük semmilyen rokoni kapcsolat nincs. Kérdésem:

  1. A Tao. tv. 4. § 23. pont szerint kapcsolt vállalkozásnak minősül-e Gábor és „B” Kft?
  2. A Tao. tv. 4. § 23. pont szerint kapcsolt vállalkozásnak minősül-e Mónika és „A” Kft?
Feltett kérdés