Tizennégy százalékkal nő a szociális szférában dolgozók bére január elsejei hatállyal – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán.
Fülöp Attila közölte: a bérfejlesztés a szociális területen dolgozó 84 ezer embert érinti. Az illetményemelés a szakmai és technikai dolgozókra, az önkormányzati és az egyházi fenntartású intézmények munkatársaira egyaránt vonatkozik.
Az átlagos növekmény havonta bruttó 30 ezer forint, ami a bér- és pótlékemelésből adódik össze.
(MTI)
Kapcsolódó cikkek:
Tartós változásokra számítanak a magyar munkavállalók
2021. január 27.
A magyar munkavállalók egyre fontosabbnak tartják a munkahelyük biztonságát, amelyért áldozatokra is hajlandóak, ám a többség ennél is előbbre helyezi a bérszínvonal megőrzését.
Meg lehet-e hosszabbítani a próbaidőt?
2021. január 26.

Tekintettel a próbaidő „próba” jellegére, kérdésként merülhet fel, hogy vajon a kikötött próbaidő mértéke meghosszabbítható-e, lehetőség van-e egy „újabb próbára”.
Megállapodtak a minimálbérről
2021. január 25.

Február 1-től a minimálbér bruttó értéke 167 400 forintra, a garantált bérminimum bruttó értéke pedig 219 ezer forintra emelkedik, ami csaknem 4 százalékos béremelést jelent.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség nem fogadja el a bérmegállapodást
2021. január 25.
A Liga és a Munkástanácsok elfogadja, a MASZSZ azonban nem írja alá, hogy 4 százalékkal emelkedjen a minimálbér és a garantált bérminimum.
Még igényelhető a K+F bértámogatás 2.0
2021. január 21.
A tavalyi évben a koronavírus-járvány első hulláma után bevezetett úgynevezett K+F bértámogatás ismét elérhető a kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) munkakörben (is) foglalkoztatottak számára - írja az RSM blogja.