Brit nagykövet: stabil a kinti magyarok helyzete


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Nagy-Britannia magyarországi nagykövete szerint továbbra is stabil a szigetországban dolgozó magyarok helyzete a szerdán jóváhagyott brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről szóló megállapodás-tervezet alapján.

Iain Lindsay az M1 aktuális csatornán csütörtökön azt mondta, sikerült egy olyan megállapodás-tervezetet létrehozni, amely rendezheti az Egyesült Királyságban élő 3,5 millió külföldi – köztük 250 ezer magyar – sorsát.

Hangsúlyozta: Nagy-Britannia tiszteletben tartja azt, amit a külföldiként dolgozók gazdaságilag és kulturálisan hozzátesznek az országhoz.

Elmondta: két év alatt született meg az a 570 oldalas megállapodás-tervezet, amelyre mérföldkőként lehet tekinteni a Brexit-tárgyalások során. A dokumentum biztosítja azt, hogy ne legyen egy „kemény határ” Észak-Írország és Írország között, továbbá pénzügyileg is méltányos, hiszen 39 milliárd fontban (14 ezer milliárd forintban) állapítja meg a brit pénzügyi kötelezettséget az EU-val szemben – tette hozzá.

A népszavazás megismétlésének lehetőségéről a nagykövet azt mondta: ezzel kapcsolatban a politikai zaj egyre erősödik 2019-hez közeledve, de sem a brit ellenzék, sem a kormánypárt nem szeretne megismételt népszavazást.

Kiemelte: az Egyesült Királyságban ritkán tartanak népszavazást, két és fél éve 18 millión egy demokratikus népszavazáson a Brexitre szavaztak, ezt pedig nem lehet felülírni.

A brit parlament ma tárgyalja a kormány által szerdán elfogadott megállapodás-tervezet, november 25-én pedig a tervek szerint rendkívüli EU-csúcsot tartanak megállapodás megkötése érdekében. A megállapodás-tervezet szerint megkötések nélkül Nagy-Britanniában maradhatnak azok a külföldi EU-állampolgárok, akik a Brexit jövő márciusra várható dátuma után előirányzott, várhatóan 2020 decemberének végéig tartó átmeneti időszak lejártáig már öt évet eltöltöttek az országban.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 4.

Kiderült, hogy mennyit dolgoznak valójában a cégvezetők

Rendkívül leterheltek a magyar cégvezetők, aminek elsődleges oka, hogy nem tudnak kitörni a vállalkozás gyomrából. Egy friss kutatás szerint a cégvezetők hetente akár több mint 60 órát is dolgozhatnak, mert nem tudnak kinevelni vezetőket, akik az ő fejükkel tudnának gondolkodni, és ezzel állandó mókuskerékben találják magukat. Szerencsére van kitől tanulni, az 1. Szabad Cégvezető Konferencián közismert, sikeres vállalkozók mesélnek arról, hogyan tették a nulláról önjáróvá a cégüket.

2024. október 4.

Külföldi fizikai munkára is kiterjeszthető az utasbiztosítás

A Covid-időszakot követően évről évre dinamikusan nő az utasbiztosítások száma, ami az utazások számának növekedésén túl az utazók egyre növekvő tudatosságának is az eredménye. Azt azonban továbbra is csupán kevesen tudják, hogy a pihenési célú, rövidebb utazásokon kívül kedvező biztosítási lehetőségek állnak a munkavállalási vagy tanulmányi célból, hosszabb időre külföldön tartózkodók számára is – hívja fel a figyelmet az Insura.hu biztosításközvetítő társaság.

2024. október 1.

A munkajogi elévülés meghatározása és szerepe a gyakorlatban

Az elévülés, mint az idő múlásának jogi következménye nem csupán munkajogi fogalom, a többi jogterület, így a polgári jog vagy akár a büntetőjog is használja. Az elévülés intézményének célja, hogy az igények érvényesítését csupán meghatározott időbeli keretek között biztosítsa a felek részére, a már hosszabb ideje nyugvó állapotokat utóbb már ne lehessen bolygatni. Az elévülés beálltával maga az igény nem szűnik meg, azonban azt a továbbiakban már nem lehet bíróság előtt érvényesíteni, azaz annak teljesítését kikényszeríteni a másik féltől.