EP-szakbizottság: kell a minimáljövedelem


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A minimáljövedelem rendszerének egységes bevezetése az Európai Unió összes tagállamában az egyik leghatékonyabb módja annak, hogy az embereket kivezessék a szegénységből az Európai Parlament (EP) foglalkoztatási és szociális ügyekért felelős szakbizottságának csütörtökön kiadott állásfoglalása szerint.


Az uniós parlament sajtószolgálata arról tájékoztatott, hogy a szakbizottságban helyet foglaló képviselők véleménye szerint annak ellenére, hogy a legtöbb uniós országban létezik minimálbért szabályozó rendszer, azok nem járulnak hozzá kellő mértékben a rászorulók megsegítéséhez, szükségleteik biztosításához.

 

A képviselők véleménye szerint az EU minden tagállamában a már működő, vagy tervezett minimáljövedelmi rendszert a lakhatáshoz, az egészségügyi ellátáshoz és az oktatáshoz való jobb hozzáféréssel együtt kellene bevezetni. A szabályok kialakításánál továbbá nagyobb figyelmet kell fordítani a gyermekek, a munkanélküliek és az egyszülős háztartások hatékonyabb támogatására – húzták alá.

A tájékoztatás szerint az unióban közel 120 millió ember – az EU népességének mintegy 25 százaléka – a szegénység és a társadalmi kirekesztés veszélyének van kitéve. Közöttük a gyermekek, a nők, a munkanélküliek, az egyszülős háztartások és a fogyatékkal élők csoportja különösen veszélyeztetett.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 8.

MASZSZ: csak úgy jön ki a matek, ha 2027-re 500 forint lesz az euró

Ez a matek nem jön ki, legfeljebb csak akkor, ha 2027-re 500 forint lesz az euró – reagált a Magyar Szakszervezeti Szövetség a miniszterelnök elképzelésére, miszerint 2-3 éven belül ezer euróra nő a hazai minimálbér és 1 millió forintra az átlagbér. Így viszont már egyáltalán nem olyan biztató ez a vízió. Amennyiben a terv mégis megvalósul, a MASZSZ elvárja, hogy ennek nyertesei a kis- és középkeresetűek legyenek. A szövetség ehhez minden szakmai segítséget megadna – olvasható az Adó Online közleményben.

2024. október 8.

A munkáltatói utasítás írásba foglalása

A munkavégzés során gyakran felmerül a kérdés, hogy a munkáltató által közölt utasításokat minden esetben szükséges-e írásban rögzíteni vagy elegendő, ha azok csak szóban hangzanak el. A szóbeli utasítás sokszor kézenfekvőbb, kevesebb adminisztrációval és ráfordított idővel jár, mintha a munkáltató mindent írásban rögzítene. Azonban mind a szóbeli, mind az írásbeli utasítási formának megvannak a maga előnyei és hátrányai a munkaviszony keretein belül, így minden helyzetben megtalálható a megfelelő forma.

2024. október 4.

Kiderült, hogy mennyit dolgoznak valójában a cégvezetők

Rendkívül leterheltek a magyar cégvezetők, aminek elsődleges oka, hogy nem tudnak kitörni a vállalkozás gyomrából. Egy friss kutatás szerint a cégvezetők hetente akár több mint 60 órát is dolgozhatnak, mert nem tudnak kinevelni vezetőket, akik az ő fejükkel tudnának gondolkodni, és ezzel állandó mókuskerékben találják magukat. Szerencsére van kitől tanulni, az 1. Szabad Cégvezető Konferencián közismert, sikeres vállalkozók mesélnek arról, hogyan tették a nulláról önjáróvá a cégüket.