Már csak december 11-ig lehet igényelni az ágazati bértámogatást Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A dotáció maximális mértéke a minimálbér másfélszerese, személyenként bruttó 241 500 forint – közölte Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

„Eddig több mint 10 ezer munkavállaló esetében, több mint 1 milliárd forint összegben igényeltek ágazati bértámogatást a munkáltatók. A programra még két hétig, 2020. december 11-ig lehet jelentkezni. A cél továbbra is az, hogy minél több munkahely megőrzését segítsük a veszélyhelyzet idején” – emelte ki az államtitkár.

A munkáltatónak emellett járulékokat sem kell fizetnie a novemberi munkabérek után, így teljes bérköltségének több mint a felét is megkaphatja kompenzációként, ha nem bocsátja el a munkavállalóját, és munkabérét kifizeti.

A juttatást bruttó 483 ezer forintos fizetésig maradéktalanul, a felett pedig a minimálbér összegének másfélszereséig lehet érvényesíteni, akár a részmunkaidőben foglalkoztatottak után is.

„A támogatás így érdemben segíti a járványhelyzet miatt bevételkiesést elszenvedő vállalkozásokat munkavállalóik megtartásában” – fogalmazott az államtitkár.

Az ágazati bértámogatás programban eddig beérkezett és feldolgozott kérelmek alapján a munkáltatók átlagosan 106 ezer forint támogatást igényelnek munkavállalónként. A kérelmek 28 százalékát Budapesten nyújtották be, a támogatásban érintett munkavállalók több mint fele a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás ágazatban dolgozik.

Bodó Sándor emlékeztetett rá, hogy a foglalkoztatók egyszerűen, egy egyoldalas kérelem kitöltésével tudnak pályázni az ágazati bértámogatásra. A kérelmeket a telephelyük, székhelyük szerint illetékes kormányhivatalnál adhatják be.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

Negyedmillió fölött a budapesti albérletár

Tovább drágult a budapesti bérlakáspiac, az átlagos havi albérletár átlépte a negyedmillió forintos határt; eközben vidéken a tavalyi extrém áremelkedés után ellenkező trend rajzolódott ki: ott csökkennek a bérleti díjak.