Mi, mennyi 2017-ben?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Nagyot nőtt a garantált bérminimum, de immár kilencedik éve nem emelkedik a nyugdíjminimum, a gyes, a családi pótlék, az illetményalap – derül ki a Tolna Megyei Kormányhivatal Társadalombiztosítási és Foglalkoztatási Főosztálya által összeállított dokumentumból.

 


A minimálbér havi bruttó 127500 ezer forintra, a garantált bérminimum 161 ezer forintra, a közfoglalkoztatási bér (teljes munkaidős foglalkoztatásnál ) 81530 forintra nőtt 2017-ben – olvasható a dokumentumban.

Az álláskeresési járadék maximuma továbbra is a minimálbér, így bruttó 127500 ezer forintra nőtt a maximális összege – természetesen azokra vonatkozik, akik már idén váltak jogosulttá.

A közszolgálati tisztviselők illetményalapja 9 éve 38650 forint. Az öregségi nyugdíj legkisebb összege is stabilan 28500 forint 2008 óta, idén sincs változás. Így a nyugdíjminimumhoz kötött gyes bruttó összege is 28500 forint immár 9 éve. A gyednél viszont a minimálbér emelése miatt nőtt a felső limit havi bruttó 178500 forintra.

 

A családi pótlékok összege is állandó 9 éve. A családi adóalapcsökkentő kedvezmény kétgyermekeseknél havi 200 ezer forintra nőtt (együttesen a két gyermekre számítva). A foglalkoztatást helyettesítő támogatás összege – 22800 forint-  idén sem változott,  2012-ben 28500 forintról csökkentették erre a szintre.  

További hasznos adatokat találhat például a munkaadók által fizetendő közterhekről, a pénzbeli társadalombiztosítási ellátások és családtámogatásokról, szociális ellátásokról,  ha letölti a teljes dokumentumot.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 30.

A tavalyi év végéhez képest jobban aggódnak a munkahelyükért a magyar munkavállalók

Előző évhez képest minimálisan ugyan, de kissé visszaesett a magyar munkavállalók optimista percepciója az aktuális munkahelyük fennmaradásával kapcsolatban, derül ki a BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából. Az első negyedévben végzett felmérésből az is kiderül, hogy egy év alatt érzékelhetően lecsökkent az az időtáv, amelyet a megkérdezettek szerint a háztartásuk át tudna vészelni egy esetleges állásvesztés esetén.