Mi, mennyi 2017-ben?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Nagyot nőtt a garantált bérminimum, de immár kilencedik éve nem emelkedik a nyugdíjminimum, a gyes, a családi pótlék, az illetményalap – derül ki a Tolna Megyei Kormányhivatal Társadalombiztosítási és Foglalkoztatási Főosztálya által összeállított dokumentumból.

 


A minimálbér havi bruttó 127500 ezer forintra, a garantált bérminimum 161 ezer forintra, a közfoglalkoztatási bér (teljes munkaidős foglalkoztatásnál ) 81530 forintra nőtt 2017-ben – olvasható a dokumentumban.

Az álláskeresési járadék maximuma továbbra is a minimálbér, így bruttó 127500 ezer forintra nőtt a maximális összege – természetesen azokra vonatkozik, akik már idén váltak jogosulttá.

A közszolgálati tisztviselők illetményalapja 9 éve 38650 forint. Az öregségi nyugdíj legkisebb összege is stabilan 28500 forint 2008 óta, idén sincs változás. Így a nyugdíjminimumhoz kötött gyes bruttó összege is 28500 forint immár 9 éve. A gyednél viszont a minimálbér emelése miatt nőtt a felső limit havi bruttó 178500 forintra.

 

A családi pótlékok összege is állandó 9 éve. A családi adóalapcsökkentő kedvezmény kétgyermekeseknél havi 200 ezer forintra nőtt (együttesen a két gyermekre számítva). A foglalkoztatást helyettesítő támogatás összege – 22800 forint-  idén sem változott,  2012-ben 28500 forintról csökkentették erre a szintre.  

További hasznos adatokat találhat például a munkaadók által fizetendő közterhekről, a pénzbeli társadalombiztosítási ellátások és családtámogatásokról, szociális ellátásokról,  ha letölti a teljes dokumentumot.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 4.

Kiderült, hogy mennyit dolgoznak valójában a cégvezetők

Rendkívül leterheltek a magyar cégvezetők, aminek elsődleges oka, hogy nem tudnak kitörni a vállalkozás gyomrából. Egy friss kutatás szerint a cégvezetők hetente akár több mint 60 órát is dolgozhatnak, mert nem tudnak kinevelni vezetőket, akik az ő fejükkel tudnának gondolkodni, és ezzel állandó mókuskerékben találják magukat. Szerencsére van kitől tanulni, az 1. Szabad Cégvezető Konferencián közismert, sikeres vállalkozók mesélnek arról, hogyan tették a nulláról önjáróvá a cégüket.

2024. október 4.

Külföldi fizikai munkára is kiterjeszthető az utasbiztosítás

A Covid-időszakot követően évről évre dinamikusan nő az utasbiztosítások száma, ami az utazások számának növekedésén túl az utazók egyre növekvő tudatosságának is az eredménye. Azt azonban továbbra is csupán kevesen tudják, hogy a pihenési célú, rövidebb utazásokon kívül kedvező biztosítási lehetőségek állnak a munkavállalási vagy tanulmányi célból, hosszabb időre külföldön tartózkodók számára is – hívja fel a figyelmet az Insura.hu biztosításközvetítő társaság.

2024. október 1.

A munkajogi elévülés meghatározása és szerepe a gyakorlatban

Az elévülés, mint az idő múlásának jogi következménye nem csupán munkajogi fogalom, a többi jogterület, így a polgári jog vagy akár a büntetőjog is használja. Az elévülés intézményének célja, hogy az igények érvényesítését csupán meghatározott időbeli keretek között biztosítsa a felek részére, a már hosszabb ideje nyugvó állapotokat utóbb már ne lehessen bolygatni. Az elévülés beálltával maga az igény nem szűnik meg, azonban azt a továbbiakban már nem lehet bíróság előtt érvényesíteni, azaz annak teljesítését kikényszeríteni a másik féltől.