Tesco-bérharc: összefogtak a szakszervezetek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egyeztetett a Tesconál lévő két szakszervezet, az eredmény: nem fogadják el a munkáltatói ajánlatot.


Sztrájkbizottságot alapított a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ) is a Tescónál kialakult bérproblémák megoldása érdekében, hasonlóan a cégnél működő másik munkavállalói érdekképviselethez.

A KASZ  az MTI-vel közölte, hogy hétfőn egyeztetett a Tesco múlt hét pénteken kiadott béremelési tervéről a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetével (KDFSZ), és úgy döntöttek, hogy nem fogadják el a vállalat béremelési javaslatát. A KDFSZ már augusztus 9-e óta működtet sztrájkbizottságot.

A két szakszervezet a megbeszélésen azt vizsgálta, hogy a cég bérajánlata a július 8-án rendezett demonstráción átadott petíció követeléseinek mennyiben felel meg. Megállapították, hogy a petíció 5 pontjából – amelyben egyebek mellett szerepelt a munkaerőhiány és a bértorlódás problémája is – csak az valósult meg, hogy a szakmunkás garantált bérminimumon foglalkoztatott munkavállalók bruttó 161 ezer forintos bérét a vállalat szeptembertől 176 000 forintra emeli. 

[htmlbox mt_kommentar]

 

Kiemelték, hogy a helyzet rendezése érdekében a KASZ és a KDFSZ sztrájkbizottsága a továbbiakban együttműködik, és közös követeléseket fogalmaznak meg a bérekkel és a létszámhiánnyal kapcsolatban, amelyet kedden el is juttatnak majd a Tescónak. 

A KASZ arra is felhívta a figyelmet, hogy ha nem sikerül megállapodni a Tescóval, akkor a két munkavállalói érdekképviselet  országos sztrájkot szervez.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

A munkahelyi bizonytalanság tanulásra ösztönöz

Globálisan a munkavállalók csaknem fele (45 százalék) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt; mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi a dolgozókat – derült ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.

2024. június 20.

Megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása: értéket teremt

Évente közel 200 milliárd forintot fizetnek be a hazai vállalkozások rehabilitációs hozzájárulásként az államkasszába, mivel a foglalkoztatottak között a megváltozott munkaképességű alkalmazottak aránya nem éri el az öt százalékot. Becslések szerint ez a csoport akár 100 ezres tartalékot is jelenthet a magyar munkaerőpiacnak. Az ezen munkavállalók munkába állításához szükséges jól átgondolt stratégia kidolgozásához és megvalósításához a legtöbb vállalat jelenleg nem tud megfelelő szakembert allokálni, ezért érdemes külsős szakértő vagy HR szolgáltató támogatását bevonni.