Visszállítanák 18 évre a tankötelezettséget a gyáriparosok


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége nem engedné középiskolába, akinek az általánosban nem sikerül elsajátítania az alapvető szövegértési és számolási készségeket, a tankötelezettséget pedig 16-ról 18 évre emelnék vissza.

2018 második negyedévében közel 84 ezer betöltetlen álláshely volt Magyarországon, és a dolgozók száma évi 40-50 ezerrel tovább csökkenhet a munkaadók szerint, vagyis várhatóan ennyivel kevesebb lesz a pályakezdő, mint a nyugdíjba vonuló munkavállaló – derül ki az RTL Klub munkaerőhiányról szóló riportjából.

Külföldről nem lehet ma megoldani az utánpótlást, ezért a mi felelősségünk az, hogy a Magyarországon élő gyerekeket ne engedjük lemorzsolódni. […] Sajnos ma 25 százalék funkcionális analfabéta kerül be a rendszerbe

– mondta a csatornának Gablini Gábor, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) alelnöke. Ez utóbbival alighanem a két évvel ezelőtti PISA-eredményekre utalt.

Az MGYOSZ ezért változásokat kezdeményez a kormánynál: nem engednék középiskolába, akinek az általánosban nem sikerül elsajátítania az alapvető szövegértési és számolási készségeket; egységes, kötelező vizsgához kötnék az általános iskola befejezését; a tankötelezettséget pedig 16-ról 18 évre emelnék vissza.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 30.

A tavalyi év végéhez képest jobban aggódnak a munkahelyükért a magyar munkavállalók

Előző évhez képest minimálisan ugyan, de kissé visszaesett a magyar munkavállalók optimista percepciója az aktuális munkahelyük fennmaradásával kapcsolatban, derül ki a BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából. Az első negyedévben végzett felmérésből az is kiderül, hogy egy év alatt érzékelhetően lecsökkent az az időtáv, amelyet a megkérdezettek szerint a háztartásuk át tudna vészelni egy esetleges állásvesztés esetén.