Kiválóan teljesítettek a magánpénztárak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A magán-nyugdíjpénztári szektor vagyonnal súlyozott nettó átlaghozama 15,64 százalék volt tavaly, az adat jobb, mint az önkéntes pénztáraké – közölte honlapján a PSZÁF.


A hazai önkéntes nyugdíjpénztárak átlaghozama 2012-ben éves szinten 13,13 százalékot volt – közölte honlapján a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF). Az önkéntes nyugdíjpénztárakra vonatkozóan vagyonnal súlyozott hozamráta nem számítható, a választható portfoliós rendszert működtető és azt nem működtető pénztártípusok különbözősége miatt.

A tavalyi évben a hazai magánnyugdíjpénztárak klasszikus portfolióinak összesített, vagyonnal súlyozott nettó átlaghozama 12,13 százalék, kiegyensúlyozott portfoliói nettó átlaghozama 16,56 százalék, növekedési portfoliói nettó átlaghozama pedig 15,66 százalék volt. A szektor egészére nézve a vagyonnal súlyozott nettó átlaghozam 15,64 százalék volt.

A PSZÁF az egyes pénztárak nettó hozamrátái és azok referencia-hozamai mellett a 2003-2012 közötti átlagos éves hozamrátákat, illetve az egyes piaci szereplők elmúlt tíz évi vagyonnövekedési mutatóit is közzétette honlapján jogszabályi kötelezettsége alapján. A részletes adatokat itt találja.


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 27.

Előkerült egy OECD jelentés a tervezett nyugdíj-változtatásról

Meglepte a nyugdíjas szervezeteket az OECD számára szinte titokban, de mindenképpen társadalmi egyeztetés nélkül összeállított nyugdíjreform tervezet, amiből kiderül egyebek között, hogy a kormány jelentősen szigorítaná, sőt akár meg is szüntetné a „nők 40” rendszerét. A napokban napvilágot látott írásban a nyugdíjkorhatár megemelése is reális célként szerepel. A Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa (NYUSZET) érdemi szakmai párbeszédet követel.

2024. szeptember 27.

Hogy alakul a nyugdíj összege a „nők 40” nyugellátásánál 2024-ben?

Sok hölgy gondolkozik azon, hogy megszerezve a „nők 40” kedvezményes nyugellátására a jogosultságot, mit tegyen: kérje-e még ebben az évben a kedvezményes nyugellátást, vagy várjon még. A döntésre több tényező is befolyással van, nem utolsó sorban a nyugellátás összege.

2024. szeptember 23.

Korhatár előtti ellátás: meddig dolgozhatunk idén?

A leggyakrabban feltett két kérdés, hogy miként lehet dolgozni korhatár előtti ellátás mellett, és hogyan alakul az ellátás összege a nyugdíjkorhatár elérése után. Eloszlatjuk a bizonytalanságokat.