Brutális veszteségbe fordult az OTP


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A tavalyi első félév 52 milliárdos nyereségét idén 147,3 milliárdos mínusz követi. Betett a devizahiteles mentőcsomag.


A bankcsoport hat havi számviteli adózott vesztesége 147,3 milliárd forint volt, szemben a bázisidőszak 51,8 milliárd forintos nyereségével. A korrekciós tételek sokasága miatt a két időszaki teljesítmény nehezen összevethető – olvasható az OTP Bank első féléves működéséről beszámoló tőzsdei gyorsjelentésében.

Míg az első félévben egyedül a pénzintézeti különadórontotta az eredményeket – pontosan 29,4 milliárd forinttal – addig a második negyedévben számos jelentős tétel terheelte ezt a sort; ezek jó része a devizahiteles mentőcsomag első részéről szóló törvény okozta. A gyorsjelentés szerint a bank az árfolyamrés semmissége nyomán 41,3 milliárd forint visszatérítési kötelezettségel számol, míg az egyoldalú szerződésmódosítások törvény által vélelmezett tisztességtelensége kapcsán keletkező visszatérítési kötelezettségére 177,0 milliárd forintnyi céltartalékot képzett.

Az ukrán leánybank is jelentősen csökkentette a bankcsoport profitját: a gyorsjelentés szerint 27,6 milliárd forint értékben „leírásra került az ukrán leánybank kapcsán konszolidált szinten, IFRS szerint nyilvántartott goodwill egésze”.

További részleteket a bank első féléves működéséről itt talál.

Áfa törvény és számlázás szabályainak gyakorlati alkalmazása

Ízelítő a tematikából:

  • Gyűjtő számla
  • Számla korrekciók szabályai
  • Az adóalap meghatározása, valamint az adóalap utólagos csökkenésének esetei és elszámolása
  • A külföldi fizetőeszközben kifejezett ellenértékes ügyletről kibocsátott számla sajátossága

Előadó: Sike Olga főosztályvezető-helyettes, NAV

Bővebb információ és jelentkezés>>


Kapcsolódó cikkek

2024. április 26.

K&H: reálértéken nőhet a cégek árbevétele a következő egy évben

A következő egy évben reálértéken nőhet a cégek árbevétele, átlagosan 7,7 százalékos árbevétel-növekedést és 3,9 százalékos profitbővülést várnak a magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások a K&H kkv bizalmi index 2024 első negyedéves felmérése alapján – közölte a bank.