Nyitott az NGM a vezetékadó módosítására


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A szaktárca nem ismeri a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal javaslatát, de szívesen egyeztetnek róla.


 A Nemzetgazdasági Minisztériumnak (NGM) nincs információja a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) javaslatáról a közművek vezetékadójáról szóló szabályozás módosítására, de nyitott a szakmai egyeztetésre a hivatallal bármilyen adózási kérdésben – közölte az NGM pénteken az MTI megkeresésére.

Mint írták, a kormány és az Országgyűlés már döntött a 2017-ben hatályos adószabályokról, mivel a tárca nem rendelkezik információval az MEKH javaslatáról, így az nem szerepelt az elfogadott módosítások között sem.

Három Navigátor adózási, számviteli témában,

15% kedvezménnyel

A csomag tartalmazza az Art. Navigátort, az Áfa Navigátort, és a Számviteli Navigátort, amelyek a csomagkedvezménytől függetlenül külön is rendelhetőek!

Megrendelés >>

Az MEKH kedden arról tájékoztatta az MTI-t, hogy módosíttatná a közművek vezetékadójának számítási alapját, a közműrendszer hossza helyett az ellátott települések lélekszámát vennék figyelembe az adó meghatározásánál. Kifejtették, hogy az adó számítása jelenleg a kiszolgáló közműrendszer hosszát veszi figyelembe, így azok a szolgáltatók hátrányt szenvednek, amelyek ritkábban lakott területeket, jellemzően kis településeket látnak el.

A hivatal ezért javasolta az ágazaton belüli arányos teherviselés érdekében a jogszabály megváltoztatását, amely nem módosítaná a központi költségvetést. Az érintett minisztériumokkal együttműködve, egyeztetve támogatná az adóteher szabályainak módosítására irányuló munkát a MEKH, amely úgy véli, hogy a parlament az őszi ülésszakon meg is tárgyalhatná az előterjesztést – írták.


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 27.

A közvetett adózás rendszere Ghánában (2. rész)

Ghána piacgazdaság, kevés politikai akadálya van a kereskedelemnek és a beruházásoknak. Az ország fő exportterméke az arany, a kakaó, a nyersolaj, a mangán, és az ipari gyémánt.