30 nappal elhalasztható lesz a CBAM jelentések benyújtása


Az Európai Bizottság 2024. január 29-ei közleménye alapján a gazdálkodóknak lehetőségük lesz kérni a CBAM jelentések benyújtási határidejének 30 nappal történő meghosszabbítását.

Figyelembe véve a technikai nehézségeket, melyek a CBAM Átmeneti Nyilvántartás (CBAM Transitional Registry) felületén jelentkeztek,  az Európai Bizottság kedvezményt biztosít valamennyi gazdálkodó részére, hogy a CBAM adatszolgáltatási kötelezettségüket a január 31-ei határidő lejártát követően is tudják teljesíteni.

A jelenlegi információk szerint 2024. február 1-jétől a CBAM Átmeneti Nyilvántartás egy új funkcióval fog kiegészülni, mely – szankció alkalmazása nélkül – lehetővé teszi a felhasználók részére, hogy kérelmezzék a jelentés benyújtási határidejének 30 nappal történő meghosszabbítását.

A halasztási lehetőség nem érinti a jelentés korrekciójának lehetőségét, ami továbbra is 2024. július 31-ig végezhető el.

A meghosszabbított határidő ellenére, számos kihívást jelent a CBAM-jelentés elkészítése. Amennyiben segítségre lenne szüksége a CBAM-jelentés elkészítésében, benyújtásában, illetve bármilyen kérdése merül fel, forduljon bizalommal szakértő kollégáinkhoz.

További információt a CBAM-jelentéstételről a PwC Magyarország honlapján talál.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 8.

Márciusban 10,4 százalékkal csökkent az ipari termelés

2024 márciusában az ipari termelés volumene 10,4, munkanaphatástól megtisztítva 2,8 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól – közölte szerdán első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. május 7.

OC: Emelkednek az árak a fővárosi ingatlanpiacon

Némi lassulás és kismértékű csökkenés után újfent emelkedő árspirál jellemezi a fővárosi ingatlanpiacot, a legmarkánsabban a családi házak négyzetméterára nőtt, ismertette az Otthon Centrum elemzési vezetője az első negyedéves adatokat.

2024. május 7.

GKID-Mastercard: elfogyni látszik a belföldi e-kereskedelem lendülete

Továbbra sem látszik a fellendülés a belföldi e-kereskedelmi piacon. Ráadásul a jelenség nem magyar sajátosság, szinte minden régiós és EU-s piacot érint. Az okok között pedig elsősorban az elmúlt két év folyamatos vásárlóerő-csökkenése,  valamint a látványosan megerősödő kínai e-kereskedők térhódítása áll. Ebben a piaci környezetben az online vásárlókért folyó versenyben egyre nehezebb dolga van a hazai vállalkozásoknak – derül ki a GKID és a Mastercard közös, Digitális Kereskedelmi Körkép néven publikálásra kerülő riportjának legújabb, 2024-es kiadásából.