A BKIK nem fordul a NAV-hoz


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A budapesti kamara szembemegy az országossal: szerintük nem időszerű a kamarai regisztrációs díj behajtatása az adóhatósággal.


A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) – az ország legnagyobb területi kamarája – nem támogatja a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kezdeményezését, amelynek következtében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal megindítja az elmaradt kamarai hozzájárulás összegének behajtását, azt időszerűtlennek tartja – olvasható a BKIK Adó Online-hoz eljuttatott közleményében.

A BKIK közleményében hangsúlyozza: ebben a kérdésben Magyarország vállalkozásainak megközelítőleg egyharmada tekintetében illetékes, és mindent megtesz azért, hogy ne terhelje a behajtással járó többletköltségekkel a vállalkozásokat, ezért egyelőre nem kezdeményezi az adóhatóság eljárását.

A budapesti kamara kiemelte: tapasztalataik szerint az elmúlt időszakban egyre több vállalkozás tanúsít jogkövető magatartást, és tesz eleget a kamarai nyilvántartásba vétel, és hozzájárulás megfizetési kötelezettségének, valamint egyre többen ismerik fel a kamara által nyújtott szolgáltatásokat, és azok hasznosságát.

A BKIK az adóhatósági eljárásának megindítását időszerűtlennek és vállalkozásbarátnak nem nevezhető lépésnek tartja, ráadásul nem sokkal az idei évi határidő, 2014. március 31. lejárta előtt.

Megítélésük szerint a NAV általi behajtás a legvégső eszköz, ezt a lépést meg kell előznie egyéb módszereknek, mint a vállalkozások tájékoztatása, illetve figyelmük felhívása a törvényi kötelezettségre – írja közleményében a köztestület.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Csökkent az AutoWallis árbevétele és nyeresége

Az AutoWallis csoport 89,1 milliárd forint árbevételt ért el az első negyedévben, 11 százalékkal kevesebbet, mint az előző év azonos időszakában. Adózás utáni eredménye 1,48 milliárd forint lett, 70 százalékkal csökkent a tavalyi első negyedévhez képest – közölte a vállalat pénteken.

2024. május 17.

Fontos határidő közeledik a gazdasági szankciókkal érintett magyar cégeknek

Az ukrán-orosz háborúra reagálva az Európai Unió a közelmúltban újabb gazdasági szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben. Az egyik legfontosabb változás, hogy bizonyos, az orosz cégek vagy szervek részére nyújtható, biztosítható vagy értékesíthető szolgáltatások, amelyek eddig a szankciók alól mentességet élveztek, 2024. június 20. napjától csak hatósági engedély birtokában végezhetők majd. Melyek ezek a szolgáltatások? Honnan szerezhető be az engedély és milyen feltételeknek kell majd megfelelni? Mivel a határidő vészesen közeleg, ezért a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda munkatársai, dr. Bognár Alexandra és dr. Suller Noémi segítenek eligazodni az új szabályozásban a fenti kérdések megválaszolásával.