A februári mérsékelt fellendülést jelző értékén stabilizálódott a BMI márciusban is


A februári mérsékelt fellendülést jelző értékén stabilizálódott a beszerzésimenedzser-index (BMI) márciusban: szezonálisan kiigazított értéke: 52,3 pont volt, megegyezett a februárival – közölte kedden a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

A BMI 50 százalék feletti értéke a feldolgozóipari tevékenységek fellendülésére, 50 százalék alatti értéke a recesszió irányába való elmozdulásra utal. Márciusban a válaszadók az előző hónaphoz képest enyhe bővülésről számoltak be.

Az indexek többségében emelkedtek, hét index áll a fellendülési tartományban. A foglalkoztatás 50 pont alatt áll, az indexérték 0,2 százalékponttal nőtt. Az új rendelések mennyisége nőtt, bár az indexérték 1,3 százalékponttal csökkent.

A termelési mennyiség ismét bővülést jelez, az e havi indexérték 1,0 százalékponttal nőtt az előző hónaphoz képest. A szállítási átfutási idő index ismét 50,0 alatt áll, értéke 0,2 százalékponttal nőtt. A vásárolt készletek index értéke 3,2 százalékponttal csökkent februárhoz képest.

A külpiaci mutatók közül az import indexe 2,9 százalékponttal, az exporté 3,0 százalékponttal emelkedett. A beszerzési árak enyhén emelkedtek, az index értéke 6,1 százalékponttal nőtt az előző hónaphoz képest. A beszerzési mennyiség index 5,5 pontot esett vissza. A késztermékkészletek indexe 6,5 százalékponttal nőtt e hónapban.

Forrás: Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) sajtóanyaga


Kapcsolódó cikkek

2024. május 8.

Márciusban 10,4 százalékkal csökkent az ipari termelés

2024 márciusában az ipari termelés volumene 10,4, munkanaphatástól megtisztítva 2,8 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól – közölte szerdán első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. május 7.

OC: Emelkednek az árak a fővárosi ingatlanpiacon

Némi lassulás és kismértékű csökkenés után újfent emelkedő árspirál jellemezi a fővárosi ingatlanpiacot, a legmarkánsabban a családi házak négyzetméterára nőtt, ismertette az Otthon Centrum elemzési vezetője az első negyedéves adatokat.

2024. május 7.

GKID-Mastercard: elfogyni látszik a belföldi e-kereskedelem lendülete

Továbbra sem látszik a fellendülés a belföldi e-kereskedelmi piacon. Ráadásul a jelenség nem magyar sajátosság, szinte minden régiós és EU-s piacot érint. Az okok között pedig elsősorban az elmúlt két év folyamatos vásárlóerő-csökkenése,  valamint a látványosan megerősödő kínai e-kereskedők térhódítása áll. Ebben a piaci környezetben az online vásárlókért folyó versenyben egyre nehezebb dolga van a hazai vállalkozásoknak – derül ki a GKID és a Mastercard közös, Digitális Kereskedelmi Körkép néven publikálásra kerülő riportjának legújabb, 2024-es kiadásából.