A mikrovállalkozások támogatását sürgeti az Iposz


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (Iposz) a mikrovállalkozások pozitív diszkriminációját szorgalmazza.

Németh László, az Iposz elnöke a Magyar Kézművesség Napja alkalmából csütörtökön tartott ünnepi országos elnökségi ülésen kiemelte, a globalizáció felgyorsulása, az informatikai és technológiai forradalom, a zöldgazdaság egyre sürgetőbb követelménye jóval nagyobb erőfeszítésre, áldozatvállalásra kényszeríti a kézműveseket, a mikro- és kisvállalkozásokat, mint a gazdaság többi rétegét.

Az Iposz a kkv-szektor fontosságának elismerése mellett olyan célirányos mikrovállalkozási gazdaságpolitikát szeretne, amely alkalmazza az európai kisvállalkozói chartában megfogalmazott „Gondolkozz előbb kicsiben!” jelmondatot. Például pályázatok, projektek kiírásakor érvényesíteni lehetne a pozitív diszkrimináció elvét a szektor esetében  – mutatott rá Németh László.

Az Iposz elnöke hangsúlyozta, az egyéni vállalkozások, a mikro- és kisvállalkozások jelentős szerepet töltenek be a magyar gazdaságban, a vállalkozások mintegy 90 százalékát teszik ki, foglalkoztatásban minimum 70 százalékot képviselnek, a magyar GDP közel 50 százalékát állítják elő.


Az ipartestületek feladatait érintve Németh László rámutatott arra, hogy hálózatukon keresztül szeretnének többet tenni ennek a rétegnek a továbbképzéséért, modernizációjáért, a foglalkoztatási képességek megőrzéséért.

Az Iposz a rendszerváltás óta minden évben megünnepli a Magyar Kézművesség Napját, hogy ráirányítsa a figyelmet a kézművességre, a mikro- és kisvállalkozásokra.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2018. december 17.

Együttműködik a NAV és az IPOSZ

Együttműködési megállapodást kötött a kisvállalkozók adózási ismereteinek bővítésére az Ipartestületek Országos Szövetsége és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) – közölte az IPOSZ hétfőn.
2008. november 27.

Ingyenes megrendeléskereső az építőipar szereplőinek

Építési Piactér néven ingyenes megrendeléskereső indult. Az építési vállalkozók mostantól ezen az új internetes felületen tájékozódhatnak az 1800 milliárd forintnyi uniós forrásból megvalósuló építési beruházásokról, az ágazat szereplői számára kiírt közbeszerzésekről, megrendelésekről.
2010. április 8.

Mi lesz a lánctartozásokkal?

Egyes szakmai érdekképviselők szerint nem csökkentette volna az építési szektor lánctartozásait, ha az építők jelzálogjog-bejegyzést kérhetnek a nem fizető megrendelők ingatlanjaira. Az Alkotmánybíróság a célt támogatta, csak a hibái miatt nem engedte át a törvényt. Működő külföldi modellek vannak, de kérdés, mennyire húzhatóak rá a magyar viszonyokra.