A mikrovállalkozások támogatását sürgeti az Iposz
Kapcsolódó termékek: Cégjogi kiadványok, Vállalati Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (Iposz) a mikrovállalkozások pozitív diszkriminációját szorgalmazza.
Németh László, az Iposz elnöke a Magyar Kézművesség Napja alkalmából csütörtökön tartott ünnepi országos elnökségi ülésen kiemelte, a globalizáció felgyorsulása, az informatikai és technológiai forradalom, a zöldgazdaság egyre sürgetőbb követelménye jóval nagyobb erőfeszítésre, áldozatvállalásra kényszeríti a kézműveseket, a mikro- és kisvállalkozásokat, mint a gazdaság többi rétegét.
Az Iposz a kkv-szektor fontosságának elismerése mellett olyan célirányos mikrovállalkozási gazdaságpolitikát szeretne, amely alkalmazza az európai kisvállalkozói chartában megfogalmazott „Gondolkozz előbb kicsiben!” jelmondatot. Például pályázatok, projektek kiírásakor érvényesíteni lehetne a pozitív diszkrimináció elvét a szektor esetében – mutatott rá Németh László.
Az Iposz elnöke hangsúlyozta, az egyéni vállalkozások, a mikro- és kisvállalkozások jelentős szerepet töltenek be a magyar gazdaságban, a vállalkozások mintegy 90 százalékát teszik ki, foglalkoztatásban minimum 70 százalékot képviselnek, a magyar GDP közel 50 százalékát állítják elő.
Az ipartestületek feladatait érintve Németh László rámutatott arra, hogy hálózatukon keresztül szeretnének többet tenni ennek a rétegnek a továbbképzéséért, modernizációjáért, a foglalkoztatási képességek megőrzéséért.
Az Iposz a rendszerváltás óta minden évben megünnepli a Magyar Kézművesség Napját, hogy ráirányítsa a figyelmet a kézművességre, a mikro- és kisvállalkozásokra.
(MTI)