Emelkedett a BUX szeptemberben
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX augusztus végéhez képest 0,1 százalékos emelkedéssel, 55 838,5 ponton zárta a szeptembert – közölte a BÉT hétfőn.
Kapcsolódó termékek: Cégjogi kiadványok, Vállalati Jogtár demo
Anyagilag törékeny helyzetben van a fiatalok jelentős része a K&H ifjúsági index első negyedéves eredményei szerint. A 19-29 éves korosztály 49 százalékának van megtakarítása, szemben az előző negyedévekre jellemző, inkább 60 százalékhoz közeli aránnyal. A megtakarítással rendelkező fiatalok 38 százaléka ráadásul legfeljebb egy hónapot tudna kihúzni jövedelem nélkül.
A rendszeres napi kiadások emelkedésének eredményeként jelentősen csökkent a megtakarítással rendelkező fiatalok aránya, sokan közülük mindössze egy hónapra elegendő tartalékkal rendelkeznek a K&H ifjúsági index első negyedéves eredményei szerint. A 19-29 évesek körében végzett reprezentatív kutatás a korosztály tagjainak megtakarítási szokásait vizsgálta.
Visszaesett a tartalékkal rendelkező fiatalok aránya
Az idei első negyedévben a többségében huszonéves fiatalok 49 százalékának volt valamekkora megtakarítása. Ez jelentős csökkenést jelent a felmérés korábbi eredményeihez képest: 2021 első negyedéve óta 56-60 százalék közötti volt az arányuk.
A koronavírus-járvány miatti 2020-ban látott visszaesést leszámítva a 2015-2018 közötti időszakban volt ennél alacsonyabb a tartalékot felhalmozó fiatalok aránya, akkor 41-48 százalékuk tudott összegyűjteni kisebb-nagyobb összeget.
Mennyire elég?
A felmérés részletes eredményeiből látható az is, hogy a spórolt pénzzel rendelkező fiatalok jelentős része csak rövid ideig tudná finanszírozni az életét jövedelem nélkül: 38 százalékuk ugyanis maximum egy hónapig lenne erre képes. A fiatalabbak körében többen élnek még a szülőkkel, emiatt náluk csak 32 százalékos azok aránya, akik legfeljebb egy hónapig tudnának megélni. Ugyanakkor a 26-29 évesek körében már 51 százalék ez az arány.
A tartalékkal rendelkező fiatalok 23 százaléka három hónapos időszakot tudna “túlélni”. Ugyanakkor 26 százalékuk legfeljebb hat hónapra, 9 százalékuk pedig maximum 1 évig tudna jövedelem nélkül élni. Mindössze 5 százalékos azok aránya, akik ennél is hosszabb időtávon tudnának megélni rendszeres jövedelem hiányában.
Az online kérdőíves kutatás 300 interjú alapján készült, a minta reprezentálja a magyarországi 19-29 éves lakosság összetételét nem, korcsoport, régió és településtípus szerint.
Forrás: K&H sajtóanyaga
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX augusztus végéhez képest 0,1 százalékos emelkedéssel, 55 838,5 ponton zárta a szeptembert – közölte a BÉT hétfőn.
A magyar vállalkozók több mint fele átélte már azt a kellemetlen érzést, hogy késve jut a pénzéhez, és a számla lejárta után sem érkezik SMS a banki utalásról. Közel negyedük számára (24%) gyakori élmény az, hogy tartoznak nekik. A Számlázz.hu az Opinióval együttműködve készíttetett reprezentatív online felmérést a hazai vállalkozók pénzügyi helyzetéről, mindennapi nehézségeikről.
Enyhén magasabb árbevétel- és nyereségnövekedéssel tervez a hazai kkv-szektor az év elejéhez képest, de továbbra is messze az infláció alatt vannak a várakozások: átlagosan 8,6 százalékos bevétel-, és 4,4 százalékos profit reálérték növekedést valószínűsítenek a következő egy évben. A K&H kkv bizalmi index legutóbbi eredményeiből az is kiderül, hogy a nem túl biztató pénzügyi várakozások a beruházási szándékot is visszafogják. Jelenleg 10-ből 6 cég tervez fejlesztést a következő egy évben, ami főként informatikai beruházásokat jelent.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!