A tűztől félnek a magyar cégek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A világban az üzemszünet és a beszállítói lánc megszakadását tartják a cégek a legkomolyabb üzleti kockázatnak 46 százalékban, míg Magyarországon a természeti katasztrófát (67,5 százalék), valamint a tűz- és robbanásveszélyt (40 százalék) – közölte az Allianz globális felmérésének eredményét magyar leányvállalata.


Az Allianz Kockázati Barométer 2013 című felmérést 2012 végén készítette az Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS), amely az Allianz Csoport vállalati és ipari biztosítással foglalkozó központja. A felmérés az Allianz Csoport 529 vállalati és ipari biztosítási szakértőjének bevonásával készült, akik az egyes régiók és iparágak vállalatait 2013-ban leginkább fenyegető kockázatokról mondták el véleményüket.

A megkérdezett magyar cégek a kockázatok körében a piaci ingadozásokat tették a harmadik helyre, míg a beszállítókkal kapcsolatos problémák álltak a negyedik helyen, 27 illetve 23 százalékkal.

A természeti katasztrófák miatti kárigény – globálisan – az elmúlt 30 évben a tizenötszörösére emelkedett. Ez a tendencia különösen az Ázsiában biztosított vagyontárgyak növekedése miatt várhatóan folytatódik, ráadásul a fejlődés egyre inkább a nagyobb kockázatot jelentő parti területek felé tolódik.

A tűz és robbanásveszélyt a harmadik legfontosabb globális üzleti kockázatként jelölték meg az Allianz szakértői. A tűz viszonylag ritka, de igen nagy – vagyonnal és üzemszünettel összefüggő – kárral jár. Az AGCS kárstatisztikája szerint 2012-ben hét nagy, egyenként 10 millió eurót meghaladó ipari vagyonkárból hatot tűzvész okozott.

A számítástechnikai rendszerek összeomlása – amelyet okozhat emberi tévedés, vagy kiberbűnözés – szintén komoly gazdasági veszteséggel járhat az egyre inkább digitalizált világban. Ennek dacára az Allianz szakértőinek csupán 6 százaléka vélte úgy, hogy ügyfeleik valóban tudatában vannak ennek a kockázatnak.

(Forrás:MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Így működnek majd a távfelügyelt boltok

A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az első úgynevezett „hibrid” boltok, melyek nappal a ma ismert formában, a megszokott nyitvatartási időn kívül pedig személyzet nélküli üzemmódban várják a vásárlókat. A lehetőség technikai feltételeiről, illetve a használatának módjáról a megoldást fejlesztő Laurel Kft. május 15-i retailkonferenciáján közöltek részleteket.

2024. május 17.

Mi lesz a nyaralásokkal 2024-ben?

Nagyjából két évvel a koronavírus-járvány okozta sokk után úgy tűnik, mostanra újra megjött a magyarok utazási kedve, sőt új dimenzióba lépett. Az Everguest megbízásából készített friss Tárki – kutatás szerint az idén a magyarok több mint harmada (34%) tervezi, hogy részt vesz hosszabb-rövidebb utazáson, az elmúlt évhez képest bővül az utazást tervezők aránya. Az idén a magyarok több mint háromnegyede tervezi, hogy időt tölt a Balatonnál, a fővárost is évről évre egyre többen választanák. A válaszadók többsége azonban aggodalommal tekint a folyamatosan emelkedő árakra, ami továbbra is komoly kihívást jelent a belföldi turizmus számára.

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.