ÁSZ: reális a költségvetés tervezete


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) értékelése szerint még a 2015-ös büdzsé előzetes számainál is reálisabb értékeket tartalmaz a jövő évi költségvetési törvény tervezete – jelentette ki az ÁSZ elnöke kedden az M1 aktuális csatorna műsorában.


Ez azt jelenti, hogy amíg tavaly a bevételi oldalnak még 49 százalékát értékelte bizonytalanként az ÁSZ, az idén már csupán 16 százalékát – közölte Domokos László.

Felidézte, hogy a büdzsé több mint 15 ezer milliárd forintnyi bevétellel és 16,5 ezer milliárd forintnyi kiadással számol, vagyis az ország továbbra is tartja az Európai Unió pénzügypolitikája által meghatározott 3 százalékot nem meghaladó költségvetési hiányt.

Ugyanakkor a magyar költségvetés szerkezetének javulása nyomán egyre olcsóbbá válik az államadósság finanszírozása is – fűzte hozzá.

Számviteli szabályzatok költségvetési szervek részére

Szerkesztette: Szamkó Józsefné

A 2015-ös számviteli szabályzatok, melyeket a mintatár tartalmaz:
Számviteli politika
Eszközök és források értékelési szabályzata
Eszközök és források leltározási és leltárkészítési szabályzata
Pénzkezelési szabályzat
Önköltségszámítási szabályzat
Számlarend
Bizonylati szabályzat

További információ és megrendelés >>

Példaként említette, hogy 2010-hez képest 300 milliárd forinttal, 2014-hez képest pedig 70 milliárd forinttal vált olcsóbbá 2015-ben a kedvező gazdasági és költségvetési folyamatoknak köszönhetően a magyar államadósság finanszírozása.

Ugyanakkor az ÁSZ továbbra is kockázatokat lát a kórházak, illetve az oktatási intézmények, vagyis a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK) költségvetésének tervezésében – mondta Domokos László.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 5.

Elindult a vállalkozások digitális megújulását támogató DIMOP Plusz hitelprogram

December 5-től már igényelhető az európai uniós forrásból megvalósuló DIMOP Plusz hitelprogram két pályázata, amelyek a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációjának támogatását célozzák. Az összesen 35 milliárd forint keretösszegű pályázatok az MBH Bank által üzemeltetett MFB Pont Plusz hálózaton keresztül igényelhetőek. Előnyük, hogy nulla százalékos fix kamat mellett kínálnak kedvező finanszírozást a digitalizációs megújulást célzó fejlesztésekhez, a digitalizációs szempontból kevésbé fejlett vállalatok esetében pedig akár az igényelt összeg fele vissza nem térítendő támogatássá is válhat.