Az út- és vasútépítés húzza az építőipart


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Októberben 1,4 bővült az építőipari termelés az infrastrukturális beruházásoknak köszönhetően.


Októberben az építőipari termelés volumene 1,4 százalékkal nőtt éves összevetésben – közölte honlapján a KSH. Havi összehasonlításban, szezonálisan kiigazított adatok szerint a termelés 3,3 százalékkal visszaesett, míg az év első tíz hónapjában a 4,2 százalékkal zsugorodott az építőipar.

Októberben az épületek építése alágazat teljesítménye 0,3 százalékkal csökkent, míg az egyéb építmények (utak, vasutak, vezetékek) esetében 2,7 százalékos volt az éves növekedés – derül ki a statisztikusok adataiból. Az október végi szerződésállomány 11,8 százalékkal volt nagyobb az egy évvel korábbinál, elsősorban az
autópálya-építésre és vasút-felújítási munkákra kötött szerződéseknek köszönhetően.

Az októberben kötött új szerződések volumene 36,5 százalékkal nőtt egy év alatt: az épületek építésére kötött szerződések értéke 8,1 százalékkal csökkent, az egyéb
építmények építésére kötötteké 81,6 százalékkal nőtt. A bővülés a nagy értékű autópálya-építés mellett több útépítési, vasút-felújítási munkára, távvezetékekre, valamint a szennyvíz- és hulladékkezelési létesítményekre kötött szerződéseknek köszönhető – olvasható a KSH jelentésében.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 14.

Az ország egyik legjelentősebb telekommunikációs cége nyerte a budapesti kamara „A főváros felelős foglalkoztatója” különdíját

A képzett munkaerőért folytatott jelenlegi versengés különösen fontossá teszi, hogy a vállalatok megbecsüljék és sikertényezőként értékeljék munkavállalóikat. A piaci szereplőknek ezt a törekvését díjazza az OFA Nonprofit Kft. idén kilencedik alakalommal meghirdetett „Az év felelős foglalkoztatója” pályázatával – emelte ki Nagy Márton a gazdasági miniszter a díjátadón.

2024. október 14.

Lendületben a magyar M&A-piac

A geopolitikai bizonytalanságok ellenére is aktív maradt a hazai tranzakciós piac – derül ki az EY vállalati összeolvadásokat és felvásárlásokat (M&A) értékelő friss jelentéséből. Az ügyletek száma ugyan csökkent, de becsült értéke nőtt 2023-ban az előző évhez képest Magyarországon. A legvonzóbb befektetési célpont tavaly a technológiai szektor volt, míg idén a feldolgozóipar kapott lendületet az első hat hónapban, majd júniusban megvalósult a magyar gazdaság történelmének eddigi legnagyobb tranzakciója is.