Az út- és vasútépítés húzza az építőipart


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Októberben 1,4 bővült az építőipari termelés az infrastrukturális beruházásoknak köszönhetően.


Októberben az építőipari termelés volumene 1,4 százalékkal nőtt éves összevetésben – közölte honlapján a KSH. Havi összehasonlításban, szezonálisan kiigazított adatok szerint a termelés 3,3 százalékkal visszaesett, míg az év első tíz hónapjában a 4,2 százalékkal zsugorodott az építőipar.

Októberben az épületek építése alágazat teljesítménye 0,3 százalékkal csökkent, míg az egyéb építmények (utak, vasutak, vezetékek) esetében 2,7 százalékos volt az éves növekedés – derül ki a statisztikusok adataiból. Az október végi szerződésállomány 11,8 százalékkal volt nagyobb az egy évvel korábbinál, elsősorban az
autópálya-építésre és vasút-felújítási munkákra kötött szerződéseknek köszönhetően.

Az októberben kötött új szerződések volumene 36,5 százalékkal nőtt egy év alatt: az épületek építésére kötött szerződések értéke 8,1 százalékkal csökkent, az egyéb
építmények építésére kötötteké 81,6 százalékkal nőtt. A bővülés a nagy értékű autópálya-építés mellett több útépítési, vasút-felújítási munkára, távvezetékekre, valamint a szennyvíz- és hulladékkezelési létesítményekre kötött szerződéseknek köszönhető – olvasható a KSH jelentésében.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 8.

Mindent felforgat a mesterséges intelligencia, de a hazai vállalkozók még a kanyarban sincsenek

A vezetői képzések aranykorukat élik, mind a fejlett piacokon, mind globálisan rekordnövekedést mutatva, a következő évtizedben duplázva a szektor bevételét. A BetterManager kutatása alapján minden vezetői képzésre költött dollár hétszeresen térül meg a cégnek, míg egy másik kutatás egy éven belüli 4,1-szeres megtérülést mutatott ki, tehát jelentős megtérülésű versenyképességi faktor a cégvezetők folyamatos tanulása.

2024. május 8.

Jelentősen nőtt az Erste Bank nyeresége az első negyedévben

A növekvő működési bevételeknek és a kontrollált költségeknek köszönhetően az egy évvel korábbinál jobb eredménnyel zárta az Erste Bank az első negyedévet: a működési eredmény 40 százalékkal 62,8 milliárd forintra, az adózott eredmény pedig közel 29 milliárd forintra nőtt az előző évi 6,3 milliárd forint profit után – jelentette be Jelasity Radován, az Erste elnök-vezérigazgatója sajtótájékoztatón szerdán Budapesten.