Csaknem 100 milliárd forintnyi újraindítási gyorskölcsönt hagytak jóvá Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Kamatmentes újraindítási gyorskölcsön hitelprogram keretében a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) az MFB Pontokat üzemeltető Közvetítő Hálózaton keresztül összesen több mint 11 ezer ügyletet hagyott jóvá.

A végső kedvezményezetteknek történő folyósítás 9,5 ezer kérelem esetében, közel 84 milliárd forint értékben meg is történt már – közölte a pénzintézet. Az átlagos kölcsönösszeg 8,8 millió forint volt. A folyósított hitelt döntő többségben, 93 százalékban készletbeszerzésre, munkabérre és béren kívüli működési költségek finanszírozására vették igénybe.

A kamatmentes újraindítási gyorskölcsön célja a koronavírus-járvány miatt nehéz gazdasági helyzetbe került mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint egyesületek és nonprofit társaságok talpon maradásának biztosítása volt. A program tavaly március 8-tól indult, a hiteligényeket november 30-ig lehetett benyújtani a Takarékbank, a Budapest Bank, az OTP Bank, az MKB Bank és a Gránit Bank MFB pontjain.

A 10 éves futamidejű, legfeljebb 10 millió forintos kamatmentes hitelt saját forrás nélkül lehetett igényelni. A kölcsönhöz nem kapcsolódnak banki költségek (kezelési költség, rendelkezésre tartási jutalék, előtörlesztési díj, szerződésmódosítási díj); a törlesztést az első három évben nem szükséges megkezdeni.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.