Csányi cége nem bérkompenzál


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Sok nagy cég nem, vagy csak késve teljesíti a kormány által elvárt béremeléseket – derül ki a Népszabadság összeállításából.


Az OTP-vezér Csányi Sándor agrárérdekeltségébe tartozó Pick Szeged Zrt. nem teljesíti idén a kormány béremelési elvárásait. Kovács László, az igazgatóság elnöke úgy fogalmazott a Népszabadságnak, hogy roppant nehéz időszakot él meg az élelmiszeripar, s ez a vállalatot is érinti. A bérkompenzációs elvárások olyan költséget jelentenek ebben a helyzetben a társaság számára, amelyet most nem tudnak kigazdálkodni.

Végrehajtjuk a bérkompenzációt, méghozzá az év második felében – mondta a lap munkatársának Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom első embere.

Tondach Magyarország Zrt.-nél már túlestek a béremeléseken. Az energiaszektor szereplői közt is van olyan – mint a Tigáz-csoport, a Főgáz vagy az Elmű–Émász-áramcsoport és a GDF Suez magyarországi energiatársaságai –, ahol kipipálták a feladatot. Az EDF Démásznál viszont még nincs megegyezés.

A teljes cikket itt olvashatja.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.