Derűlátóbbak a német cégek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egyre optimistább céges várakozásokat mutat az ifo hangulatindexe.

Elemzők által vártnál jelentősebben javult júliusban az előző havihoz képest a müncheni ifo gazdaságkutató intézet németországi üzleti hangulatindexe. A felmérésbe bevont vállalkozások a vártnál kevésbé jobbnak ítélték meg aktuális üzleti környezetüket, miközben a becsültnél jelentősebben javult jövőbeni kilátásaikról alkotott véleményük.

A müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének üzleti hangulatindexe 90,5 pontra emelkedett júliusra a júniusi 86,3 pontról és ezzel már a harmadik egymást követő hónapban jegyeztek fel javulást. Elemzők kevésbé javuló indexet, 89,3 pontot vártak júliusra. A hat hónapra előretekintő mutató 91,6 pontról 97 pontra ugrott, jócskán meghaladta a várt 93,7 pontot.

Klaus Wohlrabe, az ifo vezető közgazdásza a júliusi üzleti hangulatindex kapcsán azt mondta, hogy Európa legerősebb gazdasága jól indította a harmadik negyedévet és hogy a megkérdezett vállalkozások egyre derűlátóbbak. A szakember egyben megerősítette az ifo korábbi előrejelzését arról, hogy a folyó harmadik negyedévben a német hazai össztermék (GDP) 6,9 százalékkal nő negyedéves összevetésben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 12.

EY: Felkészülten keresik a legjobb akciókat a vásárlók

A vásárlók többsége kifejezetten keresi és várja az ünnepi leárazásokat – derül ki az EY legfrissebb, 13 000 fogyasztó részvételével készült nemzetközi kutatásából. Az akciókra tudatosan vadászók aránya a 27 év alattiak (76%) és a gyermekesek (79%) körében a legmagasabb. A kedvezmények mértéke olyan fontossá vált, hogy a válaszadók jellemzően több ajánlatot is összehasonlítanak a döntés előtt.

2024. december 12.

Növelheti a profitot a fenntarthatósági elvek követése

Az ESG (környezeti, társadalmi és vállalatirányítási) szempontok alapján működő cégek 63 százaléka számára járt pozitív hatással a fenntarthatósági elvek követése – derült ki a Moore Global 4 000 középvállalatot célzó globális kutatásából. A közeljövőben életbe lépő, egyebek között a cégek teljes ellátási láncaira kiterjedő fenntarthatósági auditokat is magukban foglaló további szabályozások kapcsán azonban számos potenciális nehézséget is beazonosítottak a felmérésben részt vevő cégvezetők.