Egyre több cég venne fel alkalmazottat


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A magyarországi munkáltatók 17 százaléka tervez elbocsátást 2012 második negyedévében és 14 százaléka számol munkaerő felvétellel; az első negyedévben még a munkaadók 22 százaléka tervezett elbocsátást, és csak 8 százaléka számolt munkaerő felvétellel – közölte a Manpower munkaerő-piaci szolgáltató.


Míg a korábbi negyedévekben jellemzően a gyártás területén lehetett a legkönnyebben elhelyezkedni, most a szállítmányozás valamint a vendéglátóipar területén tervezik a legnagyobb arányú munkaerő felvételt. A szállítmányozás, raktározás, és kommunikáció területén 11 százalékkal több munkaadó tervez felvételt mint elbocsátást, míg az előző negyedévben még negatív tartományban, mínusz 5 százalékon állt a mutató. A szezonális hatások mellett a kiugróan magas pozitív adat hátterében valószínűleg a termelés, és ezáltal a szállítmányozási igények növekedése áll – olvasható a cég közleményében. Ugyancsak nagy felvételi kedv mutatkozik a vendéglátás és idegenforgalom területén, bár itt a felvételi kedvet mindig is erősen befolyásolták a szezonális tényezők.

Továbbra is az elbocsátási szándék dominál a nagy- és kiskereskedelem területén, a legnagyobb visszaesést pedig a köz- és szociális szférában tapasztalható, ahol 18 százalékponttal magasabb azoknak a társaságoknak az aránya, amelyek elbocsátást terveznek, mint azoké, akik újabb munkaerőt alkalmaznának.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 27.

Otthonfelújítási program: elérhető a kulcstermékek listája

Csütörtöktől már elérhető az ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. honlapján az Otthonfelújítási program keretében támogatott építési termékek, valamint hő- és melegvíztermelő berendezések listája – jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 27.

Jól megy a kínai ipari nagyvállalatoknak

A legnagyobb kínai ipari vállalatok 2700 milliárd jüan (371 milliárd dollár) nyereséget könyveltek el az idei első öt hónapban, ami 3,4 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit – áll a kínai statisztikai hivatal csütörtöki jelentésében.