Egyszerűsödik a pályázati adminisztráció


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A közvetett költségek egy része átalányként lesz elszámolható, így csökken a pályázók adminisztratív terhe és gyorsul az uniós pénzek kifizetése – közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.


Az Európai Bizottság hivatalosan is elfogadta a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) kérelmét, így bizonyos pályázatoknál a felmerülő közvetett költségeket az elszámolás során nem kell külön-külön számlával alátámasztani a jövőben.

Az új módszer lényege, hogy a közvetett költségek a felmerülő közvetlen költségek meghatározott mértékéig átalány alapon számolhatóak el. Az elszámolásra egyelőre a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) projektjei esetén van lehetőség. Az átalány költség meghatározásának alapja a közvetlen költségek összege, melynek százalékos mértéke a projekt méretének függvényében 13-20 százalék között változhat.

„Hátrányos helyzetű célcsoportok foglalkoztatásának támogatása a nonprofit szervezetek foglalkoztatási kapacitásának erősítésével” az első olyan kiírás, ahol a fenti egyszerűsítés életbe lép.

A módszertan gyakorlati alkalmazásával jelentősen csökkennek a pályázatok nyerteseinek adminisztratív terhei és az intézményrendszer feladatai is, melynek köszönhetően nagymértékben felgyorsulhatnak az uniós kifizetések – olvasható az NFÜ Adó Online-hoz eljuttatott közleményében.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 10.

Növekszik a kínai vállalkozások jelenléte Magyarországon.

Magyarországon nőtt a kínai vállalkozások száma 2023-ban: az OPTEN legfrissebb adatai szerint közel 600 kínai tulajdonnal rendelkező cég működik hazánkban. Az árbevétel több mint háromszorosára nőtt a legutolsó elérhető pénzügyi adatok alapján, míg a feldolgozóipar és az építőipar egyre meghatározóbb szerepet játszik a kínai cégek tevékenységében.

2024. május 10.

Az üzemanyagok és az élelmiszerek gyorsították az inflációt áprilisban

Az éves fogyasztóiár-index áprilisban 0,1 százalékponttal emelkedett az előző hónaphoz képest. Az üzemanyagok 0,3 százalékponttal, az élelmiszerek 0,2 százalékponttal járultak hozzá az infláció emelkedéséhez, amelyet részben ellensúlyozott az iparcikkek 0,3 százalékpont erejű inflációt csökkentő hatása – állapította meg a legfrissebb statisztikai adatokhoz fűzött pénteki elemzésében a Magyar Nemzeti Bank (MNB).