Együttműködési megállapodást írtak alá a régió versenyhatóságai


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Együttműködési megállapodást írt alá a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és a régió további kilenc versenyhatósága Varsóban azért, hogy megerősítsék partnerségüket a versenypolitika területén – közölte a GVH kedden.

A közlemény szerint a regionális összefogás hatékonyabban segít válaszokat találni a gazdasági kihívásokra, így többek között arra is, hogy a versenyhatóságok milyen eszközökkel képesek hozzájárulni az infláció elleni küzdelemhez.

A megállapodást Magyarország mellett a régió további hét uniós tagállama (Csehország, Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország, Románia, Szlovákia), valamint két tagjelölt ország (Moldova és Ukrajna) versenyhatósága írta alá. Az együttműködés elsődleges célja, hogy hatékony platformot teremtsenek a versenypolitikai tapasztalatok és jó gyakorlatok cseréjéhez, a résztvevők közötti regionális partnerség bővítéséhez.

Rigó Csaba Balázs, a GVH elnöke a közlemény szerint emlékeztetett, hogy a magyar nemzeti versenyhatóságnak közel 20 éve kiemelt szerepe van a térségi tudásmegosztásban, Budapesten működtetik az OECD és a GVH közös regionális oktató központját. „Meggyőződésem, hogy az új megállapodás segít hatékonyabban reagálni az utóbbi idők kihívásaira – így például az Európa keleti részén dúló háború következményeire, illetve a gazdaságaink számára komoly nehézségeket okozó, magas inflációra – amelyekre a versenyhatóságok folyamatosan keresik a legmegfelelőbb válaszokat” – fogalmazott a versenyhatóság elnöke.

Az együttműködés keretében a jövőben többek között szakértői munkacsoportok, közös képzési programok, illetve évente megrendezett, vezetői szintű kerekasztal-egyeztetések járulnak majd hozzá a régió közös versenypolitikai céljaihoz. Az operatív szervezést forgó rendszerű, soros elnökség segíti elő, amelyet elsőként a lengyel versenyhatóság tölt be – közölte a GVH.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 7.

AM: januártól a felvásárlóknak 30 napon belül ki kell fizetniük a termelőket

Január 1-jétől a felvásárlóknak 30 napon belül ki kell fizetniük a termelőket. A 30 napos fizetési határidő a mezőgazdasági és élelmiszeripari termékek ellenértékének kifizetésére már 2012 óta hatályos előírás, azonban – a termelők védelme érdekében – ennek megszegése jövő év elejétől már közigazgatási bírsággal is jár – közölte az Agrárminisztérium (AM).

2024. december 7.

Teljes lendülettel épül a debreceni BMW-gyár

A BMW új debreceni gyárának építése teljes lendülettel zajlik, az ezzel kapcsolatos tervek változatlanok – közölte a gyár elnök-vezérigazgatója. Korábban olyan hírek röppentek fel, hogy a német autóipar válsága a BMW debreceni beruházását is érintheti.