Éves forgalmának ötödét nyáron bonyolítja a REGIO Játék


Éves piaci forgalmának közel ötödét a nyári hónapokban bonyolítja le a REGIO Játékkereskedelmi Kft. (REGIO Játék), az átlagos kosárérték online vásárlásoknál 14 400 forint, áruházi vásárlásoknál pedig 8500 forint körül alakulhat az idén – közölte a cég szerdán.

A piacvezető magyar játékkereskedő nem reprezentatív felmérése szerint a magyar családok idén átlagosan 2-5 ezer forintért vásárolnak strandjátékot nyáron, a legkelendőbbek a vízipisztolyok, úszógumik és homokozójátékok.

A cégnél az áruházi eladások toplistáját a LEGO vezeti, majd a társasjátékok és kártyák következnek, de népszerűek a medencék és strandjátékok is. Az interneten a legnépszerűbb termékek listáját a szabadtéri játékok vezetik, második helyen a strandjátékok és medencék szerepelnek – ez utóbbi termékkategória képviseli a legnagyobb súlyt a cég nyári értékesítésében.

Gyaraki Dávid, a REGIO Játék marketingvezetője a közlemény szerint elmondta, hogy tavaly a társaság 3,5 milliárd forintért értékesített medencéket, az idén 20 százalékos forgalombővülésre számítanak.

A REGIO Játékkereskedelmi Kft.-t 1990-ben családi vállalkozásként alapította Gyaraki József, a cég ügyvezetője. A játékforgalmazó 100 százalékig magyar tulajdonban van, országszerte 41 játékbolttal rendelkezik, és közel 20 százalékos részesedésével a hagyományos játékpiac legnagyobb szereplője.

A társaság árbevétele 2022-ben 20,409 milliárd forintra emelkedett a 2021-es 16,138 milliárd forint után. Az adózott eredmény ugyanebben az időszakban 1,384 milliárd forintról 2,211 milliárd forintra nőtt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.