EY: pozitívak a magyar cégvezetők


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A nemzetközi és a magyar gazdaság stabilitásával, továbbá a vállalati tranzakciós piac bővülésével számolnak jövőre a magyar cégvezetők – derült ki az EY legfrissebb Globális Tőkebizalmi Barométeréből.


A közlemény szerint a megkérdezettek fele stabilnak ítéli a magyar gazdaság helyzetét, minden harmadik válaszadó pedig javulásra számít. Emellett a vállalati döntéshozók jelentős része arra számít, hogy a nemzetközi gazdasági helyzet kiegyensúlyozott marad vagy javulni fog a következő 12 hónapban.

A vállalati akvizíciókkal és összeolvadásokkal kapcsolatban  a magyar vezetők 54 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a hazai tranzakciós piac bővülésére számít. A legtöbben a korábbi évekhez hasonlóan a technológiai szektorban számítanak több tranzakcióra. 

Dezse Margaret, az EY tranzakciós tanácsadási szolgáltatások üzletágának vezető partnere szerint a magyar vezetők a régióban átlag feletti aktivitásra készülnek a vállalati tranzakciós piacon. A közleményben kifejti, hogy a régiós országokban megkérdezettek 43 százaléka számít arra, hogy aktívan keresni fogja a felvásárlási lehetőségeket, szemben a magyarországi 53 százalékos aránnyal. 

 

Az akvizíciók célja továbbra is a piaci részesedés növelése, melynek akadályát ugyanakkor a magyar cégvezetők a megfelelő célpontok hiányában látják. 

Az idei felmérésből kiderül az is, hogy a magyar válaszadók mintegy 20 százaléka gondolja úgy, hogy a digitális technológiák elterjedése a munkaerő csökkenéséhez vezethet, 47 százalékuk pedig lehetőséget lát a munkaerő számának növekedésében. 

Az EY Globális Tőkebizalmi Barométerét 1700 vállalati döntéshozó megkérdezésével készítették összesen 47 országban. A közép- és dél-európai régióban Bulgária, a Cseh Köztársaság, Magyarország, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Törökország, Málta és Lettország cégvezetőit kérdezték. Az évente kétszer megjelenő barométert az EY először 2009-ben készítette el.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek