Hitelcsapdába került számos amerikai cég


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Rekordmagasra, 6,3 ezer milliárd dollárra emelkedett a pénzügyi ágazaton kívüli amerikai cégek adóssága – idézte az S&P Global Ratings nemzetközi hitelminősítőt a CNN hírtévé.A kamatok emelkedése rossz hír az eladósodott cégeknek.


A hitelminősítő értékelése szerint az amerikai cégek az elmúlt években az olcsó hiteleket elsősorban vállalategyesülésekre és -felvásárlásokra, illetve saját részvényeik visszavásárlására költötték. 

Az olcsó hitelek korszakának azonban vége, az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed fokozatosan növeli az alapkamatot. Ez komoly kihívást jelent az eladósodott vállalatoknak, amelyek alacsony kamat mellett felvett hiteleiket most már csak egyre magasabb kamatú hitelekkel tudják újrafinanszírozni. 

A hitelminősítő arra figyelmeztetett, hogy ha felpörögne az infláció az Egyesült Államokban, akkor a Fed felgyorsítja a kamatemelést, tovább nehezítve a cégek helyzetét.

[htmlbox art_tukor]

Az S&P jelentése rámutatott arra, hogy a hitelminősítőnél adósi besorolással rendelkező csaknem 1900 amerikai – pénzügyi ágazaton kívüli – cég készpénztartaléka mintegy 9 százalékkal haladta meg a 2016 év végit és 2,1 ezer milliárd dollárt tett ki a múlt év végén. A kedvező képet azonban jócskán elhomályosítja, hogy ennek az összegnek mintegy harmada, 800 milliárd dollár csupán hét nagy cégnél (Apple, Microsoft, Alphabet, Cisco, Oracle, AT&T, Amgen) halmozódott fel.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Csökkent az AutoWallis árbevétele és nyeresége

Az AutoWallis csoport 89,1 milliárd forint árbevételt ért el az első negyedévben, 11 százalékkal kevesebbet, mint az előző év azonos időszakában. Adózás utáni eredménye 1,48 milliárd forint lett, 70 százalékkal csökkent a tavalyi első negyedévhez képest – közölte a vállalat pénteken.

2024. május 17.

Fontos határidő közeledik a gazdasági szankciókkal érintett magyar cégeknek

Az ukrán-orosz háborúra reagálva az Európai Unió a közelmúltban újabb gazdasági szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben. Az egyik legfontosabb változás, hogy bizonyos, az orosz cégek vagy szervek részére nyújtható, biztosítható vagy értékesíthető szolgáltatások, amelyek eddig a szankciók alól mentességet élveztek, 2024. június 20. napjától csak hatósági engedély birtokában végezhetők majd. Melyek ezek a szolgáltatások? Honnan szerezhető be az engedély és milyen feltételeknek kell majd megfelelni? Mivel a határidő vészesen közeleg, ezért a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda munkatársai, dr. Bognár Alexandra és dr. Suller Noémi segítenek eligazodni az új szabályozásban a fenti kérdések megválaszolásával.