Jól ment a Molnak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A magyar olajcég 529 milliárd forintos EBITDA-val zárta az első három negyedévet, és emelte éves profitvárakozását.

Az erős harmadik negyedéves eredmények lehetővé teszik a Mol csoport számára, hogy 2,3-ról 2,4 milliárd dollárra emelje a 2019-re tervezett éves kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény-célkitűzését (EBITDA) – derül ki a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett jelentésből.

Az újrabeszerzési árakkal becsült, tisztított EBITDA 202,9 milliárd forint (689 millió dollár) volt a harmadik negyedévben, a tavalyi azonos időszakban elért 197,4 milliárd forint (708 millió dollár) után. Így az első három negyedév végén összesen mintegy 529 milliárd forint (1,84 milliárd dollár) a vállalat EBITDA-ja.

A jelentés idézi Hernádi Zsoltot, a vállalat elnök-vezérigazgatóját, aki kiemelte: folytatják az egyszerűsített szabad cash flow termelést, így teljes mértékben finanszírozni tudják a szinte megduplázódó organikus beruházásokat, miközben továbbra is haladnak a stratégiai transzformációs projektjeikkel.
A feldolgozás-kereskedelem üzletág újrabeszerzési árakkal becsült „tiszta” EBITDA-ja 4 százalékkal 80,1 milliárd forintra (272,3 millió dollár) nőtt a harmadik negyedévben, az emelkedő finomítói árrések miatt. Az üzemanyag iránti kereslet 3 százalékkal nőtt Közép-Kelet-Európában, ami szintén hozzájárult az üzletág pozitív eredményéhez.

A fogyasztói szolgáltatások szegmens újabb rekorderedménnyel zárta a negyedévet, helyi devizában számítva 15, dollárban számolva 10 százalékos növekedést produkált az előző év azonos időszakához képest. A Mol értékelése szerint az üzletág 47,4 milliárd forintos (161 millió dollár) negyedéves EBITDA eredménye a nem üzemanyag termékek növekvő árrésének és a közép-kelet-európai üzemanyag-piaci trendeknek köszönhető.

A gázszállítási üzletág EBITDA-hozzájárulása a harmadik negyedév során 8 milliárd forint (27 millió dollár) volt, 8 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Így működnek majd a távfelügyelt boltok

A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az első úgynevezett „hibrid” boltok, melyek nappal a ma ismert formában, a megszokott nyitvatartási időn kívül pedig személyzet nélküli üzemmódban várják a vásárlókat. A lehetőség technikai feltételeiről, illetve a használatának módjáról a megoldást fejlesztő Laurel Kft. május 15-i retailkonferenciáján közöltek részleteket.

2024. május 17.

Mi lesz a nyaralásokkal 2024-ben?

Nagyjából két évvel a koronavírus-járvány okozta sokk után úgy tűnik, mostanra újra megjött a magyarok utazási kedve, sőt új dimenzióba lépett. Az Everguest megbízásából készített friss Tárki – kutatás szerint az idén a magyarok több mint harmada (34%) tervezi, hogy részt vesz hosszabb-rövidebb utazáson, az elmúlt évhez képest bővül az utazást tervezők aránya. Az idén a magyarok több mint háromnegyede tervezi, hogy időt tölt a Balatonnál, a fővárost is évről évre egyre többen választanák. A válaszadók többsége azonban aggodalommal tekint a folyamatosan emelkedő árakra, ami továbbra is komoly kihívást jelent a belföldi turizmus számára.

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.