Közel 25 milliárd forint értékben bocsátott ki társadalmi célú kötvényeket a Magyar Fejlesztési Bank


Közel 25 milliárd forintnyi forrást vont be a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. (MFB) első társadalmi célú kötvényeinek aukcióján – tájékoztatott a pénzintézet kedden.

A közlemény szerint a Budapesti Értéktőzsdén hétfőn lebonyolított tranzakció keretében az eredetileg 5 milliárd forint összértékben felajánlott értékpapírokra közel 77,99 milliárd forintnyi ajánlatot nyújtottak be piaci szereplők, amelyből 24,475 milliárd forintot fogadtak el. A fix évi 7,5 százalékos kamatozású kötvény lejárata 2030. május 22.

A márciusi első zöldkötvény-kibocsátás után a hazai piacon elsőként társadalmi célú kötvénnyel vont be forrást az MFB, ami a fejlesztési bank szélesebb társadalmi küldetésének teljesítéséhez is hozzájárul – idézte a közlemény Sipos-Tompa Leventét, az MFB Zrt. elnök-vezérigazgatóját.

A mostani kötvénykibocsátásból befolyó forrást az MFB a keretrendszer által meghatározott olyan eszközök finanszírozására vagy refinanszírozására használja fel, amelyek pozitív társadalmi hatást fejtenek ki, továbbá enyhítik a társadalmi problémákat és egyenlőtlenségeket.

Az MFB stratégiájának és működésének egyaránt szerves részét képezi a globális éghajlati célkitűzések, valamint a társadalmi hasznosságú célok támogatása – írták, hozzátéve, hogy a hazai finanszírozásban vállalt súlyához mérten a pénzintézet katalizátora kíván lenni a szektorban zajló fenntarthatósági fordulatnak.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 21.

A GVH hat magyar véleményvezérrel és számos hirdető céggel szemben indított eljárásokat

Az influenszereket követő fogyasztók és a tiszta piaci verseny elősegítése érdekében a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárásokat indított hat magyar influenszerrel, számos hirdető céggel, közreműködő reklámügynökséggel szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt – közölte a hatóság kedden.

2024. május 21.

Töretlen tendencia – csökkenő cégszám, csökkenő alapítási kedv

Csökkent a cégszám áprilisban is az OPTEN adatai szerint. Kétezer alatt az új vállalkozások száma. Minden második vállalkozás felszámolással szűnt meg. Az új eljárások során öt cégből négy felszámolással vagy kényszertörlési eljárással érintett.