Lassul az újautó-piac bővülése


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Áprilisban 4285 új személygépkocsik helyeztek forgalomba, ami 15,8 százalékos éves növekedést jelent – közölte a Datahouse autópiaci adatszolgáltató. Az év első négy hónapjában 18 248 új autó került forgalomba, ami 20,6 százalékos bővülést jelent. 2012 egészére a várakozások szerint 10-15 százalékkal nő a piac.


Az összes járművet vizsgálva az új forgalomba helyezések száma áprilisban 12,8 százalékkal 5628-ra, az első négy hónapban 16,3 százalékkal 23 455-re emelkedett az előző év azonos időszakához képest.

A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) előrejelzése szerint a piac növekedési üteme az év végére meghaladja a tavalyit, de az első negyedévinél és a márciusinál szerényebb, 10-15 százalékos emelkedés várható. Az egyesület szerint fellendítették a piacot a 2011 decemberében megrendelt és 2012 januárjában forgalomba helyezett autók nagy mennyisége, és az idei, kedvező adóváltozások is.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 17.

Július elsején indul az otthonfelújítási program

Július elsején indul az otthonfelújítási program, hosszabb futamidővel és többféle tevékenységre igényelhető támogatás – közölte az Energiaügyi Minisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium.

2024. június 17.

Vegyes képet mutat a középkorúak keresetének alakulása

Vegyes képet mutat a bevételek alakulása a 30-59 éves korosztályban: a válaszadók 52 százaléka növekedésről számolt be, közel 35 százalékuknál nem történt változás, 13 százalékuknak pedig kevesebb jutott az elmúlt egy év során – áll a K&H biztos jövő felmérésében.

2024. június 14.

Még mindig sokan mondanak le a nyaralásról

Nagyon vegyes a kép az utazási tervek terén. Összességében javult a középkorúak utazási helyzete, és akik terveznek nyaralást, azok többet szánnak erre a K&H biztos jövő index szerint, de a koronavírus járvány utáni időszakhoz képest még mindig visszafogottnak mondható az utazási kedv. Ráadásul még mindig sokan vannak, akik a pénzhiány miatt nem tudnak hosszabb vakációt beiktatni: a válaszadók 71 százalékánál ez az indok. Ez az arány nem sokkal alacsonyabb a tavalyi 77 százaléknál, viszont még mindig jóval meghaladja a tavalyelőtti 58 százalékos arányt.