Lecsapnak az engedély nélkül fuvarozókra


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Speciális akciócsoportot hozott létre a Nemzeti Közlekedési Hatóság – közölte a hivatal.


A tájékoztatás szerint az áruszállítási engedélyekkel való visszaélések hatékony felderítése érdekében naponta változnak az ellenőrzési pontok az ország régióiban és a határok mentén. A külföldi vállalkozások fuvarengedélyeit a leginkább érintett tranzit-útvonalakon, határátkelőhelyeken, és logisztikai központokban ellenőrzik a hatóság 2-3 tagú akciócsoportjai. Az ellenőrzések helyszínéről és időpontjairól a hatóság szakemberei folyamatosan egyeztetnek a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesületének tagjaival és munkaszervezetének szakértőivel.

Az akciócsoportok április 26. és május 11. között 1947 tehergépjárművet ellenőriztek, közülük 45-öt megbírságoltak. Az első héten öt áruszállító bukott meg az ellenőrzésen a nemzetközi árufuvarozási engedély nélkül végzett fuvarozás vagy nem megfelelően kitöltött engedély miatt. Az emiatt kiszabható közigazgatási bírság összege, a visszaélés típusától függően, 500 ezer vagy 800 ezer forint – tájékoztatott a hatóság.

Három Navigátor adózási, számviteli témában,

15% kedvezménnyel

A csomag tartalmazza az Art. Navigátort, az Áfa Navigátort, és a Számviteli Navigátort, amelyek a csomagkedvezménytől függetlenül külön is rendelhetőek!

Megrendelés >>

Az akciócsoportok annak a megfelelően felszerelt és hatósági jogkörökkel felruházott szervezetnek az előfutárai, amelyeknek kizárólagos feladata a fuvarengedélyek ellenőrzése lesz – olvasható a közleményben. Az NKH emlékeztetett, hogy a piacvédelmi intézkedések részeként megkezdődött a közúti ellenőrzésre, valamint az ahhoz kapcsolódó bírságolásra vonatkozó jogszabályok felülvizsgálata annak érdekében, hogy a külföldi szabálysértők ellen az ellenőrző csoportok a díj megfizetése érdekében hatékonyan el tudjanak járni.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 5.

Budapesti Békéltető Testület: milyen jogi lehetőségei vannak az utasoknak, ha késik vagy kimarad a repülő?

A szélsőséges járatkésések és járattörlések okán a napokban nyolc új vizsgálat indult, így összesen már tizenegy vizsgálat van folyamatban a fogyasztóvédelmi hatóságnál. Az utóbbi időben tapasztalt elfogadhatatlan esetek gyakorisága miatt a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) által működtetett Budapesti Békéltető Testület (BBT) kötelességének érzi, hogy az aktuális helyzetekre reagálva tájékoztassa az utasokat az őket megillető fogyasztói jogokról és a légitársaságok kötelezettségeiről, miközben arra is szeretne rávilágítani, hogy a károsultak hova fordulhatnak jogi segítségért, ha a számukra kellemetlenséget okozó utasszállítók nem jártak el a kötelezettségeiknek megfelelően vagy épp elutasították panaszaikat.

2024. július 4.

Áprilisi növekedés az építőiparban: Mit jelent a csökkenő cégszám

Az építőipar stabilizációja irányába mutat az idei év első négy hónapjának gazdasági teljesítménye. Kísért a múlt, további cégszámcsökkenés májusban, közel ezerrel kevesebb vállalkozás az idei évben. A cégalapítási kedv mélyponton, az elmúlt hat év legalacsonyabb aktivitása az első 5 hónapban.

2024. július 4.

Versenyfelügyeleti eljárás: Gazdasági Versenyhivatal kontra Lidl

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárás alá vonta a Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt-t, mert a vállalkozás vélhetően megalapozatlan piacelsőségi állítással téveszthette meg a fogyasztókat – közölte a hatóság csütörtökön.