Leleményesen a válságban: egyre több garázsbolt nyílik


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A gazdasági válság miatt egyre nagyobb a kereslet az olcsó, kereskedelmi célú ingatlanok iránt.

Győrben például az elmúlt hónapokban legalább 20 százalékkal több működési engedélyt kértek garázsboltok üzemeltetésére, mint korábban. A marcalvárosi lakótelepen szinte naponta nyílnak új garázsboltok. Nem csoda, hiszen feleannyi a bérleti díj, mint máshol. Egy három hete működő kutyakozmetika tulajdonosa például havonta 25 ezer forintot fizet. Máshol ennek a dupláját kérnék el tőle.

Az ingatlanszakértőt is meglepte, hogy megint kapósak lettek a garázsok. Szerinte egyértelműen a gazdasági válság miatt. A vállalkozók megpróbálják folyamatosan csökkenteni kiadásaikat, ezért keresnek kisebb, peremrészeken elhelyezkedő üzlethelyiségeket – mondta el a Független Hírügynökségnek Horváth Csanád ingatlanszakértő.

Élelmiszerbolt, használtruha-kereskedés és büfé. Ezek a slágerek, de internet-kávézó és ingatlanközvetítő is működik már egykori garázsokban. A bérlők azt mondják, hogy a bevásárlóközpontokkal és a nagyobb szolgáltatókkal nem tudnak és nem akarnak versenyezni. De fenntartásra, sőt időként fejlesztésre a garázsboltok is elég bevételt termelnek.

Forrás: Hírszerző


Kapcsolódó cikkek

2024. június 17.

Vegyes képet mutat a középkorúak keresetének alakulása

Vegyes képet mutat a bevételek alakulása a 30-59 éves korosztályban: a válaszadók 52 százaléka növekedésről számolt be, közel 35 százalékuknál nem történt változás, 13 százalékuknak pedig kevesebb jutott az elmúlt egy év során – áll a K&H biztos jövő felmérésében.

2024. június 14.

Még mindig sokan mondanak le a nyaralásról

Nagyon vegyes a kép az utazási tervek terén. Összességében javult a középkorúak utazási helyzete, és akik terveznek nyaralást, azok többet szánnak erre a K&H biztos jövő index szerint, de a koronavírus járvány utáni időszakhoz képest még mindig visszafogottnak mondható az utazási kedv. Ráadásul még mindig sokan vannak, akik a pénzhiány miatt nem tudnak hosszabb vakációt beiktatni: a válaszadók 71 százalékánál ez az indok. Ez az arány nem sokkal alacsonyabb a tavalyi 77 százaléknál, viszont még mindig jóval meghaladja a tavalyelőtti 58 százalékos arányt.