Megduplázta árbevételét tavaly a Doktor24


Duplájára nőtt tavaly a Doktor24 árbevétele, a 2021-es 6 milliárd forint után 2022-ben 12 milliárd forint volt – közölte a magánegészségügyi szolgáltató.

Lancz Róbert, a Doktor24 vezérigazgatója elmondta, hogy az idei tervekben további, legalább 30 százalékos növekedés szerepel. A Doktor24-nél dolgozó orvosok és szakdolgozók száma mára elérte az 1000-et, az ellátott betegek száma csoportszinten az elmúlt két évben megduplázódott, a műtétek száma megháromszorozódott, évi 3000-ről közel 10 ezerre nőtt.

A társaság az elmúlt két évben aktívan terjeszkedett vidéken is, 2021 szeptemberében a Doktor24 és az UNION Vienna Insurance Group Zrt. közös leányvállalata, az Első Magánegészségügyi Hálózat Zrt. (EMH) megvásárolta a LIFE Egészségcentrumot, Székesfehérvár és a Közép-Dunántúl régió piacvezető privát egészségügyi szolgáltatóját. Tavaly januárban került a cégcsoporthoz a pécsi Da Vinci Egészségügyi Szolgáltató Kft., júniusban pedig a Dél-Alföldi régió piacvezető egészségügyi szolgáltatója, a MediTeam Zrt-t.  A további tervek között újabb fejlesztések is szerepelnek, cél az országos lefedettség elérése.

Lancz Róbert kitért arra, hogy a cégcsoport az utóbbi három évben 10 milliárd forintot fordított akvizíciókra és a szolgáltatások bővítésére. Az évente Magyarországon dinamikusan, akár 20 százalékkal is bővülő magánegészségügyi piacon 7-8 nagyobb cég működik; a legnagyobb magánszolgáltatók szakmai szövetsége, a Primus Egyesület becslése szerint a piac mérete 600 milliárd forint körüli. Míg korábban a magánszolgáltatások elsősorban a prevenciós, diagnosztikai és a járóbeteg szolgáltatások területén működtek, addig ma már a legnagyobbak műtőkkel, kórházi osztályokkal is rendelkeznek. A Doktor24 például 2021-ben avatta fel több mint 3 milliárd forintos befektetéssel létrehozott budai központi kórházát, a Multiklinikát, 4 műtővel és 35 kórházi ággyal. A beruházást döntően saját forrásból finanszírozták, emellett 278 millió forint vissza nem térítendő támogatást is kaptak. A Multiklinika az idén intenzív osztállyal bővült, amely komplex sebészeti ellátásokra is engedélyt kapott.

Lancz Róbert kitért arra, hogy az Ipsos tavaly év végi kutatása szerint a magyarok 83 százaléka vett már igénybe magánegészségügyi szolgáltatást, az EY egyik friss tanulmánya pedig megállapította, hogy a fiatalok használják leggyakrabban ezt az ellátási formát. A vezérigazgató megjegyezte, hogy a Betegbarát projekt (betegbarat.hu) és az Ipsos tavaly szeptember végén végzett reprezentatív kutatásába bevont szolgáltatók közül a Doktor24-gyel a legelégedettebbek a páciensek 23 vizsgált, betegbarát szempont alapján.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. március 28.

A magyar kartelljog fejlődéséről szervezett szakmai konferenciát a GVH

A kartelljog hazai fejlődését járta körül a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) által életre hívott Magyar Compliance Akadémia (MCA) második rendezvénye. A szakmai esemény keretében a GVH szakértői és hazai jogi szakértők vitatták meg a kartelljog témakörét, kiemelten fókuszálva a jogterület fejlődésére – tájékoztott csütörtökön a versenyhatóság.