Egy évtized után pénzt kapnak az egykori Buda-Cash egykori ügyfelei
Még tíz év sem kellett hozzá, és a Buda-Cash egykori ügyfelei pénzeket és részvényeket kapnak vissza.
Kapcsolódó termékek: Cégjogi kiadványok, Vállalati Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az első negyedévben 2,7 százalékkal csökkentek a reálkeresetek három százalékos fogyasztóiár-index-növekedés mellett – az előző év azonos időszakához viszonyítva – tette közzé az adatokat a Központi Statisztikai Hivatal, amelynek főosztályvezetője az InfoRádiónak elmondta: január-márciusban a bruttó átlagkereset, amely 195.800 forint volt, a versenyszférában 0,4 százalékkal nőtt, míg a költségvetési szférában 10 százalékkal csökkent.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) nyilvánosságra hozott adatai szerint a nemzetgazdaság egészében 2,7 százalékos reálkereset-csökkenés volt kimutatható 2009 első három hónapjában. Ez a versenyszférában egy szolid, 0,4 százalékos emelkedést, míg a költségvetési szférában közel 10 százalékos csökkenést jelentett.
A KSH főosztályvezetője az InfoRádiónak elmondta: a kereset részét képezi a 13. havi juttatás is. Mivel a 2007. évre vonatkozó 13. havi kereset egy részét 2008 elején fizették ki, így ez az oka annak, hogy a költségvetési szférában dolgozóknál az idei év első néhány hónapjában 10 százalékos keresetcsökkenést mértek.
Lakatos Judit elmondta: a szóban forgó időszakban a bruttó átlagkereset 195.800 forint volt, ami a jelenlegi nettósítási szabályok értelmében 120.600 forintnak felel meg. A vállalkozásoknál ez az összeg bruttó 193 ezer forint volt, a költségvetési szférában pedig átlagosan bruttó 205 ezer forintot kerestek a munkavállalók.
Az átlagkeresetek közötti legnagyobb különbséget a versenyszférában mérték: a fizikai munkások átlagban bruttó 127 ezer forint fizetést kaptak, ezzel szemben a szellemi foglalkoztatásúak átlagkeresete 300 ezer forint volt.
A KSH adatai szerint 2009. január-márciusban 2 millió 672 ezren álltak alkalmazásban. A költségvetési szférában 710 ezren, a versenyszférában mintegy 1 millió 876 ezren dolgoztak – ez 3,4 százalékos visszaesést jelent az előző év azonos időszakához képest.
Lakatos Judit elmondta: ez a csökkenés szinte teljes egészében a versenyszférában realizálódott, ahol 4 százalékon felüli volt a foglalkoztatottak számának visszaesése. Ehhez képest a költségvetési szférában csak kis mértékű csökkenést mértek, sőt voltak területek, ahol létszámfejlesztést hajtottak végre – fűzte hozzá a főosztályvezető.
Forrás: inforadio.hu
Még tíz év sem kellett hozzá, és a Buda-Cash egykori ügyfelei pénzeket és részvényeket kapnak vissza.
A rollerekre és egyéb mikromobilitási eszközökre július 16-án bevezetett kgfb óta összesen 4300 ilyen biztosítási szerződést kötöttek a Netrisknél augusztus közepéig, ezeknek az átlagos éves díja 6200 forint volt – közölte az online biztosításközvetítő csütörtökön.
Bár egyes érvelések szerint a magas megtakarítás a ludas abban, hogy a magyarok nem fogyasztanak, a lakosság pénzügyi megtakarítása a GDP 70%-át sem érte el tavaly, ami a harmadik legrosszabb adat egész Európában az Eurostat friss adatai szerint. Kiderül még pár érdekesség: például az, hogy a kötvények egyik országban sem játszanak olyan fontos megtakarítási szerepet, mint Magyarországon, viszont túl sok pénz hever lekötetlenül, és cudarul állunk a hosszú távú öngondoskodásban. A Portfolio elemzése.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!