Pályázat indult női vállalkozók támogatására


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Magyarországon is elindítja a Visa a She’s Next elnevezésű, nők által vezetett vállalkozások támogatására létrehozott globális programját – jelentette be Sármay Bence, a digitális fizetési szolgáltató területi vezetője kedden Budapesten.

Öt magyar vállalkozónő egyenként kétmillió forint összegű támogatást, valamint egy éves mentorálást nyer – közölte Sármay Bence. Hozzátette, a pályázatokat május 21-ig lehet benyújtani legalább 51 százalékban női tulajdonban álló vállalkozásokkal, amelyeket 2021. január 1. előtt jegyeztek be.

Lényeges továbbá a „meggyőző vállalkozói történet”, valamint a „digitális jelenlét”, mint például weboldal, online rendelési funkció, közösségi média platform, vagy, hogy a vállalkozás képes legyen digitális fizetések fogadására – emelte ki a területi vezető.

Hangsúlyozta: a Visa globális programja során világszerte több mint 2,8 millió dollárt fordítottak női vállalkozók támogatására és mentorálására, például az Egyesült Államokban, Kanadában, Írországban és Lengyelországban.

Juhász Katalin, a Visa regionális termékfejlesztési igazgatója a sajtótájékoztatón ismertette friss kutatásuk eredményeit, amelyek szerint minden második magyar vállalkozó nő számára kihívást jelent vállalkozásának finanszírozása. A válaszadók 51 százaléka jelölte meg nehézségei között a forrásbevonás nehézségét, 26 százalék a „saját határokat” – mint például a szakmai ismeretek hiányát -, 16 százalék az egyéb munkát és a családi kötelezettségeket.

A magyarországi cégek tulajdonosai között feleannyi a nő, mint a férfi, és ez az arány csak nagyon lassan csökken – hívta fel a figyelmet Juhász Katalin. Megjegyezte, hogy felmérésük szerint majdnem minden negyedik női vállalkozó találkozott előítéletekkel, ami egyébként jobb arány, mint Csehországban és Szlovákiában, ahol szintén végeztek kutatást.

Beszélt arról is, hogy a vállalkozó nők arra a kérdésre, hogy miért kezdtek önálló vállalkozásba, legnagyobb részt – 54 százalékban – a függetlenséget említették, 24 százalékuk valami újat akart létrehozni, 18 százalék jobb jövedelemre vágyott.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 8.

Mindent felforgat a mesterséges intelligencia, de a hazai vállalkozók még a kanyarban sincsenek

A vezetői képzések aranykorukat élik, mind a fejlett piacokon, mind globálisan rekordnövekedést mutatva, a következő évtizedben duplázva a szektor bevételét. A BetterManager kutatása alapján minden vezetői képzésre költött dollár hétszeresen térül meg a cégnek, míg egy másik kutatás egy éven belüli 4,1-szeres megtérülést mutatott ki, tehát jelentős megtérülésű versenyképességi faktor a cégvezetők folyamatos tanulása.

2024. május 8.

Jelentősen nőtt az Erste Bank nyeresége az első negyedévben

A növekvő működési bevételeknek és a kontrollált költségeknek köszönhetően az egy évvel korábbinál jobb eredménnyel zárta az Erste Bank az első negyedévet: a működési eredmény 40 százalékkal 62,8 milliárd forintra, az adózott eredmény pedig közel 29 milliárd forintra nőtt az előző évi 6,3 milliárd forint profit után – jelentette be Jelasity Radován, az Erste elnök-vezérigazgatója sajtótájékoztatón szerdán Budapesten.