Sokallják a játékadót


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A 100 milliós koncessziós díj és a magas játékadó kiszorítja a hazai cégeket az online szerencsejáték-piacról – véli a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MszSz).


A nemzetgazdaság érdekeit szem előtt tartva, úgy alakítsák át az online szerencsejáték-piac szabályozását, hogy a hazai vállalkozások is eséllyel léphessenek piacra – szorgalmazza az MSzSz a terület szabályozására készült törvénytervezettel kapcsolatban.

Közleményük szerint a kormány eddig a gazdaság több területén is kinyilvánította, hogy a hazai vállalkozásokat szeretné helyzetbe hozni, erre az online szerencsejáték szabályozása során is törekedni kell. A magyar játékosok pénzéből származó bevételek a magyar vállalkozásokat és a költségvetést gyarapítsák, és hazai munkahelyek létesüljenek azokból – javasolják.

A kormány törvénytervezetében szereplő, játéktípusonkénti 100 millió forintos évi koncessziós díj mellett azonban a hazai vállalkozások az illegális szolgáltatás miatt kialakult piaci hátrányukat aligha tudják majd ledolgozni – értékeli az MSzSz.

A szövetség szerint a tervezet az illegálisan működő oldalakat hozza helyzetbe, hiszen a szerveralapú nyerőgépeknél beszedni tervezett 33 százalékos adó helyett lényegesen kedvezőbb, 20 százalékos adót javasol. Ugyanakkor a több száz milliós koncessziós díj, valamint a hazai vállalkozások számára megfizethetetlen – 200 millió forintos – törzstőke-előírások gyakorlatilag kizárják a magyar tulajdonú cégeket erről a piacról.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 24.

Július elsejéig lehet jelentkezni a Családbarát Munkahely pályázatra

Az idei évtől kis-, közép- és nagyvállalatok, költségvetési, civil és egyházi szervezetek is jelentkezhetnek a Családbarát Munkahely pályázata, amivel szinte a munkáltatók teljes spektrumát sikerült lefedni – mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családügyekért felelős helyettes államtitkára, Beneda Attila az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.

2024. június 24.

Konszolidáció és az Excel: Mikor éri meg szintet lépni?

Az utóbbi években kétségkívül soha nem látott módon felértékelődött a vállalatok alkalmazkodóképessége az új, illetve változó körülményekhez. Ráadásul ennek az alkalmazkodásnak a kulcsa sokszor a gyorsaság és a rugalmasság. A vállalatoknak emiatt folyamatosan értékelniük kell meglévő rendszereiket, folyamataikat, és ez alól nem jelentenek kivételt a konszolidációs, illetve csoportbeszámolási rendszerek sem. A PwC szakmai cikke:

2024. június 21.

A kisgyermekes szülők érdekében indított versenyfelügyeleti eljárást a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a szlovákiai EC Global SVK s.r.o. vállalkozással szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt; a GVH gyanúja szerint a cég a weboldalán reklámozott, jellemzően kisgyermekes szülőknek ajánlott termékek esetében megtéveszti a fogyasztókat az egészségre és gyógyhatásra vonatkozó állításokkal.