Terjeszkedik az Auchan


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Szupermarketet nyitott csütörtökön az Auchan Zalaegerszegen, az év végéig két további egység átadása is várható – közölte az áruházlánc.

Az 1500 négyzetméteres új zalaegerszegi áruház a szekszárdi után a második az Auchan ilyen formátumú üzletei sorában.

Az áruházlánc 19 hipermarketet, 18 töltőállomást, 2 szupermarketet és egy superstore formátumú üzletet, valamint online áruházat működtet Magyarországon. Idén ősszel egy győri szupermarket és egy soproni superstore üzlet megnyitása szerepel az üzletlánc terveiben.

Az Auchan Retail Magyarország korábbi közleménye szerint 40 új munkahely jött létre a zalai megyeszékhelyen. Az áruházlánc Magyarországon mintegy 7000 dolgozót foglalkoztat.

A nyilvános cégbeszámoló szerint az Auchan a 2018. március 31-én zárult üzleti évben több mint 5 százalékos éves növekedéssel 309,5 milliárd forint nettó árbevételt ért el. Adózott eredménye 6 százalékos növekedéssel meghaladta a 3,8 milliárd forintot.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 17.

Kísérleti üzemanyagár-statisztikát indít a KSH

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a régiós üzemanyagárak monitorozása és összehasonlíthatósága érdekében 2024. április 19-én pénteken közzéteszi új kísérleti statisztikáját. Az üzemanyagár-kísérleti statisztika alapját az Eurostat Weekly Oil Bulletin jelenti, amelynek adataiból a KSH régiós átlagárat számol a 95-ös benzin és dízelüzemanyagokra vonatkozóan – jelentette be szerdán a KSH.

2024. április 17.

Hatalmasak az anyagi különbségek a középkorúak táborában

Bár az infláció visszahúzódott, a középkorúak jövedelme nem emelkedett jelentősebben, így érdemben nem változott az anyagi helyzetüket jónak vagy gyengének látók aránya. A K&H biztos jövő felmérés idei első negyedéves eredményei szerint a 30-59 évesek 58 százaléka inkább pozitívnak tartja az anyagi helyzetét, 42 százalékuk pedig gyengének. A válaszadók háztartásában az átlagos jövedelem 499 ezer forint volt, ami magas értéknek számít, ugyanakkor a korábban látott emelkedés megállt. A középkorúak 2 százaléka átlagosan 232 ezer forintos háztartási jövedelem mellett úgy érzi, hogy nélkülöznie kell, míg a másik végletet a 751 ezer forintos átlaggal rendelkezők képviselik, akiknek nincs anyagi gondja és rendszeresen félre tudnak tenni.