Tizenöt százalékkal emeli a béreket a Rába Nyrt.


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Lezárult a bértárgyalás a Rába Járműipari Holding Nyrt. valamennyi vállalata és a szakszervezetek között, amelynek eredményeként a korábbi évekhez képest másfélszeres mértékű, 15 százalékos átlagos alapbérfejlesztést hajtanak végre a csoportnál idén január 1-től – közölte a győri székhelyű járműgyártó vállalat kedden.

A közlemény szerint a felek megállapodtak abban, hogy a jövőben nagyobb szerepet kap a teljesítményarányos bérezés, emellett a vállalat jelentős hangsúlyt fektet további ösztönzőrendszerek kidolgozására, a meglévők átalakítására.

Az elérhető összbérnövekedés egyes munkavállalóknál a megállapodásnál jóval nagyobb mértékű is lehet az előző évi egyéni teljesítmény függvényében és az összbértömeg erejéig – tették hozzá.

Az új megállapodás értelmében a bérfejlesztésen felül változatlanul megmarad az önkéntes nyugdíjpénztár munkáltatói hozzájárulás, emellett átalakított formában, az egyéni teljesítményre fókuszálva, továbbra is érvényben marad a mozgóbér kifizetési rendszer.

A vállalat a munkavállalói rezsitámogatást a korábbi paraméterek mentén szintén végig viszi. A Rába Járműipari Holding Nyrt. árbevétele 2022 első három negyedévében 45,8 milliárd forint volt, 38 százalékkal nőtt éves összevetésben, adózott eredménye az egy évvel korábbi 1,1 milliárd forint után 814 millió forint veszteségbe ment át – közölte a győri székhelyű járműgyártó vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján tavaly novemberben. A kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény (EBITDA) az első kilenc hónapban 7 százalékkal, 2,99 milliárd forintra csökkent.

A számottevően és folyamatosan növekvő beszerzési árak, valamint a késletetett továbbhárítási lehetőségek miatt az inflációs nyomás a vállalatcsoport eredménypozícióját és fedezeti szintjét jelentős mértékben negatívan befolyásolta – közölték akkor, megjegyezve, hogy kiemelt céljuk a negatív hatások semlegesítése a beszerzési költségek növekedésének érvényesítésével az értékesítési árakban.

A Rába Nyrt. részvényeit a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) prémium kategóriájában jegyzik. A papír hétfőn 1395 forinton zárt, az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyama 1450, a legalacsonyabb 1020 forint volt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Magyarországnak bőven van teendője a régiós “hosszútávfutásban”

A tíz- és húszéves időtávon kirajzolódó trendek – ezen belül az egyik fontos mutató, a vásárlóerő-paritáson mért egy főre jutó GDP – alapján a magyar gazdaság gyengébben áll a többi régiós országhoz képest. Az uniós átlag háromnegyedénél jár most Magyarország, míg Csehország 91, Lengyelország 80, Románia 78 százalékos arányt tud felmutatni, miközben Szlovákia viszont csak 73 százalékot. Ahhoz, hogy a magyar felzárkózás ütemesebb legyen, a képzett, minőségi munkaerő irányába kell elmozdulni.

2024. április 19.

Az MNB 28 millió forintra bírságolta az UniCredit Bankot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) több mint 28 millió forint bírságot szabott ki az UniCredit Bankra a pénzmosás- és terrorizmusfinanszírozás-megelőzési tevékenysége kapcsán feltárt hiányosságok miatt; a hiányosságok nem veszélyeztetik a hitelintézet biztonságos működését – közölte a jegybank pénteken.

2024. április 19.

Rosszul meghatározott árral sokat lehet bukni az ingatlaneladáson

Minél hosszabb ideig van a piacon egy ingatlan, annál nagyobb az esély, hogy csak komoly árengedménnyel lehet értékesíteni, mutatott rá az Otthon Centrum elemzése, amely az értékesítési idő és az alku mértékének összefüggését vizsgálta.