Több mint háromszázmillió forintos fejlesztést hajt végre a Simotrade Kft.


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az ipari és lakossági világítótesteket gyártó simontornyai Simotrade Kft. 308 millió forintos fejlesztést hajt végre  a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz 216 millió forintos támogatásával – közölte a cég.

A vállalat hatékonyságát szervezetfejlesztéssel, ERP (vállalati erőforrás tervező) szoftver üzembe állításával, az eladást online marketinggel tervezik megnövelni – írták közleményükben.

A tervek szerint július 1-én záruló projekt részeként a gépparkot újabb lézervágó géppel bővítik, amelyet alapanyag-adagoló berendezéssel együtt telepítenek. A meglévő 25, 60 és 80 tonna préserejű gépek mellé üzembe állítanak egy 110 tonna nyomóerővel rendelkező présgépet.

A fejlesztés keretében a cég 6000 négyzetméteres, fedett üzemi és raktári területe 1500 négyzetméterrel nőtt meg, az új terület lámpatestek szerelésére és termékfejlesztésre használható.

Azt írták: 3D-s tervező program használatával ismét több, saját fejlesztésű termékkel jelenhetnek meg a piacon. A cég honlapján B2B (business to business) felületen osztják majd meg a raktári adatokat, amely meggyorsítja a vásárlók kiszolgálását –  tették hozzá.

Közlésük szerint energiahatékonysági beruházásokat is megvalósítanak, ezzel  évente mintegy 3 millió forintot, az informatikai fejlesztéseknek köszönhetően körülbelül 3000 munkaórát takarítanak meg.

Az 1992-ben alapított, 90 dolgozót foglalkoztató társaság árbevételének 30-40 százaléka európai uniós piacról származik. Tájékoztatásuk szerint a kft. 2022-ben 1,6 milliárd forint nettó árbevételt és 198 millió forint adózott eredményt ért el, idén 1,9 milliárd forint nettó árbevételre számítanak.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.