Úgy csökkentik az adóterhet, hogy növekszik


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A terhek újabb növelését hozzák a Fidesz szerint a jövő évi adótörvény-javaslatok, amelyek részletes vitáját az Országgyűlés tegnap folytatta le.

A Bajnai-kormány szerint cél a foglalkoztatottság növelése. Az elképzelések szerint csökken a személyi jövedelemadó két kulcsa, megszűnik a vállalkozók négyszázalékos különadója és a tételes egészségügyi hozzájárulás. Emelik viszont 16-ról 19 százalékra a társasági adót, s 32 százalékos adó sújtja majd az eddig adómentes cafeteria – helyi bérlet, üdülési csekk, melegétkezési utalvány – juttatásokat. Bevezetik a vagyonadót, azon belül pedig az ingatlanadót.

A fideszes Jakab István a kormányfőt az állami földvagyonról kérdezte, majd idézte azt a jelentést, amely szerint a vagyonkezelő tavalyi működésében jelentkező zavarok, a törvényes működés hiányosságai felvetik a felelősség kérdését. Bajnai Gordon közölte, hogy vizsgálat indul, történt-e aggodalomra okot adó tevékenység.

A kormány cáfolta az erdő- és vízvagyon-magánosítási terveket.

Bővebben a június 16-i Magyar Hírlapban.

Forrás: Magyar Hírlap Online


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

Negyedmillió fölött a budapesti albérletár

Tovább drágult a budapesti bérlakáspiac, az átlagos havi albérletár átlépte a negyedmillió forintos határt; eközben vidéken a tavalyi extrém áremelkedés után ellenkező trend rajzolódott ki: ott csökkennek a bérleti díjak.

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.