Újabb lélektani határon zuhant át a forint


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Tovább gyengült a forint a főbb devizákkal szemben hétfő reggel, az euróval, a frankkal és a dollárral szemben is új történelmi mélyponton állt.

Az euró percekkel 8 óra után 389,98 forinton állt, magasabban a péntek esti 385,72 forintnál. Röviddel korábban új történelmi csúcson, 390,17 forinton is jegyezték. A svájci frank 384,51 forintról 389,41 forintra nőtt, előzőleg rekordszinten, 389,90 forinton is állt. A dollár árfolyama 353,26 forintról 358,45 forintra nőtt, de ennél magasabban, 359 forintos csúcson is jegyezték.

Az euró a péntek esti 1,0924 dollárról 1,0878 dollárra gyengült.


Kapcsolódó cikkek

2023. március 27.

Vállalkozói kávéház a Pénzügyminisztériumban

A Magyar Gazdaság Kávéháza ismét kinyit a Pénzügyminisztériumban. Első alkalomra májusban kerül sor, a vita témája pedig a versenyképesség. Azt vizsgálják a szereplők, hogy mit tesz és mit kér a KKV szektor a magyar gazdaság versenyképességének növelése érdekében?

2023. március 27.

Nem védekeznek tudatosan az emberek a pénzforgalmi visszaélések ellen

Az emberek saját megítélésük szerint tisztában vannak a pénzforgalmi visszaélések módszereivel, tartanak is attól, hogy csalás áldozataivá válnak, mégsem védekeznek tudatosan – derült ki az OTP Bank megbízásából készült reprezentatív kutatásból.