Újabb rekorder – a Gloster kiemelkedő árbevétellel és eredménnyel zárt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Rekord árbevétellel és üzemi eredménnyel zárta a tavalyi évet a Gloster Infokommunikációs Nyrt. – közölte a tőzsde Xtend kategóriában jegyzett IT specialista.

Az árbevétel 27 százalékkal, 6,349 milliárd forintra emelkedett, a kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény (EBITDA) 19 százalékkal, 940 millió forintra nőtt tavaly. A cég közleménye szerint a növekedés motorja a nemzetközi szoftverfejlesztési üzletág volt, az árbevétel 78 százalékkal 2 milliárd forint fölé ugrott és az árbevétel 38 százalékát tette ki, ezzel a társaság legfontosabb üzletágává vált. Az adózott eredmény 421 milliárd forintról 414 forintra csökkent.

A BÉT honlapján elérhető befektetői prezentációban jelezték, hogy a társaság minden negyedévben rekordnagyságú nyitott rendelésállománnyal – elsősorban szolgáltatási vagy licenc díj – rendelkezett. A társaság tavalyi vállalati felvásárlása közül kiemelkedik a németországi székhelyű G-Plus Consulting GmbH-ban szerzett 51 százalékos tulajdonrész, ezzel a Gloster a legnagyobb német autógyárak közvetlen informatikai beszállítójává vált.

Ezen túl két magyarországi székhelyű, nemzetközi piacon is aktív szoftverfejlesztő céget vett a Gloster: 54 százalékos tulajdonrészt szerzett az ff.next fintech design és fejlesztő társaságban, valamint 60 százalékos részesedést vásárolt az európai magánegészségügyi informatikai piacon is aktív, pécsi székhelyű Lanoga Kft-ben.

Korábbi közlésük szerint a menedzsment 2025-re 15,8 milliárd forint árbevétellel és 3,3 milliárd forint EBITDA-val számol. A 2021 végén bemutatott stratégia szerint három éven belül az árbevétel 30-40 százaléka külföldi piacokról származhat és a megújuló árbevétel aránya elérheti a 75-80 százalékot, a 2021-es 54,4 százalék után.

A növekedés motorja továbbra is a korábban megvásárolt társaságok (üzletágak) organikus növekedése és az újabb hazai és nemzetközi akvizíciók – írták. A Gloster cégcsoport létszáma az öt magyar irodában – Budapest, Szeged, Kecskemét, Pécs, Nagytarcsa – 56 százalékkal nőtt tavaly és 2022 végére elérte a 202 főt, az akvizícióknak és az organikus növekedésnek köszönhetően.

A társaság részvényeit 2020 júniusa óta a Budapesti Értéktőzsde Xtend kategóriájában jegyzik. Részvényei 1010 forinton zártak hétfőn. Az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyam 1330, a legalacsonyabb 946 forint volt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 14.

Még mindig sokan mondanak le a nyaralásról

Nagyon vegyes a kép az utazási tervek terén. Összességében javult a középkorúak utazási helyzete, és akik terveznek nyaralást, azok többet szánnak erre a K&H biztos jövő index szerint, de a koronavírus járvány utáni időszakhoz képest még mindig visszafogottnak mondható az utazási kedv. Ráadásul még mindig sokan vannak, akik a pénzhiány miatt nem tudnak hosszabb vakációt beiktatni: a válaszadók 71 százalékánál ez az indok. Ez az arány nem sokkal alacsonyabb a tavalyi 77 százaléknál, viszont még mindig jóval meghaladja a tavalyelőtti 58 százalékos arányt.

2024. június 14.

Májusban minden termékcsoportban nőtt az építőanyag-értékesítés volumene

Az építőanyag-piacon minden termékcsoportban nőtt az értékesítés volumene májusban, az árak azonban csökkentek, ami kedvező jel az otthonfelújítási program júniusi indulása előtt és a lakásépítési szegmens lassú, de biztos felpörgésére utal – erről Juhász Attila, az Újház Zrt. és az ÉVOSZ Építőanyag-kereskedelmi elnöke tájékoztatott pénteken.