Versenyképes vállalkozókkal az Európai Unióban szemináriumsorozat


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Versenyképes vállalkozókkal az Európai Unióban címmel országos ingyenes szemináriumsorozatot szervez a kis- és középvállalkozók részére 2009 őszén.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Versenyképes vállalkozókkal az Európai Unióban II címmel országos ingyenes szemináriumsorozatot szervez a kis- és középvállalkozók részére 2009 őszén az alábbi három témakörben:

1. Elektronikus kereskedelem az Európai Unióban és Magyarországon,

2. K+F és innováció az Európai Unióban és Magyarországon,

3. Logisztika az Európai Unióban és Magyarországon.

A szemináriumsorozat mindhárom témakörét bemutatjuk három helyszínen, az ingyenes rendezvényeknek Budapesten az MKIK, vidéken a területi kereskedelmi és iparkamarák adnak otthont. A szemináriumokon résztvevő vállalkozók kézhez kapják az MKIK Vállalkozók Európában kiadványsorozatának adott témában megjelent szintén térítésmentes kiadványát.

Az idei szemináriumsorozat folytatása a tavalyi 21 rendezvényből álló sikeres szemináriumsorozatnak, melynek keretében a szolgáltatási irányelvet, a REACH témakörét és a megújuló energiaforrások alkalmazási lehetőségeit ismertettük a vállalkozásokkal. A három téma mindegyikét bemutattuk mind a hét magyar régióban, a rendezvényeken több mint 1000 vállalkozó vett részt.

A szemináriumsorozat pontos helyszínei és időpontjai a kamara honlapján megtekinthetők.

Forrás: Magyar Kereskedelmi és Iparkamara


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.