Folytatódott a hazai FinTech szektor térhódítása
Mára csaknem 150 aktív FinTech vállalkozás működik az országban, amelyek több mint 8 ezer dolgozót foglalkoztatnak, együttes árbevételük pedig meghaladta a 170 milliárd forintot.
Mára csaknem 150 aktív FinTech vállalkozás működik az országban, amelyek több mint 8 ezer dolgozót foglalkoztatnak, együttes árbevételük pedig meghaladta a 170 milliárd forintot.
A Morgan Stanley budapesti központjának vezetője számba vette azokat a változásokat, amely az egész pénzügyi szektort átalakították az elmúlt másfél évtizedben.
A járvány pozitív hatása, hogy érdemben javult a bankrendszer digitalizáltsága, főleg a banki termékek online elérésében.
Soha nem vonzott még annyi tőkét és befektetést a fintech szektor globálisan, mint 2018 első felében - derül ki a KPMG Pulse of Fintech jelentéséből. 875 tranzakcióról és 57,9 milliárd dollárnyi befektetői tőkéről beszélhetünk, többről, mint tavaly egész évben. A félévet két óriás tranzakció húzta fel, az Ant Financial 14 milliárdos tőkeemelése, és a WorldPay 12,8 millárdos felvásárlása, de a tranzakciók száma is 5 százalékkal emelkedett. Taksz Ildikó, a KPMG pénzügyi szolgáltatásokért felelős magyarországi partnere kiemelte, hogy „nemcsak a már érett cégekbe történő befektetések növekedtek, hanem az új kezdeményezések iránt is jelentősen nőtt az érdeklődés. Ráadásul a szektoron belül igen színes, hogy mi keltette fel a befektetői figyelmet: az adatelemzés, a mesterséges intelligencia és a szabályozói megfelelés támogatása egyaránt izgalmasnak bizonyul, vagyis a fintechiránti érdeklődés kiterjedt és minden átfogó”. A trendet ráadásul nem kizárólag az Egyesült Államok és Kína hajtja, a top100 tranzakciók listájára immár Brazil és Japán cégek is feliratkoztak és Európa sem marad le, igaz a számait továbbra is főleg az Egyesült Királyság húzza. Az Egyesült Államokbanaz első félévben 14,2 milliárd dollár befektetést vonzott a szektor, amiből 5,5…