Tisztelt Látogatónk! A válasz csak előfizetőink számára érhető el!

Ha rendelkezik érvényes előfizetéssel, kérjük lépjen be felhasználói nevével és jelszavával, ellenkező esetben tájékozódjon kedvező előfizetési lehetőségeinkről!

Egyéni vállalkozó – nem választotta az átalányadózást – havonta megfizeti a járulékokat a kötelező garantált minimálbér után , ill. negyedévente Szja előleget is fizet. Mivel munkáját később fizetik ki, havonta nem minden esetben tudja a pénztárból kivenni a bevallott jövedelmét. Amikor több bevétele van, akkor több a kivét összege is, ezt jelentjük a 08-on.

Könyvelők körében vitatott, a járulék alap ez esetben, mert a három havi bért egyszerre veszi ki utólag a pénztárból, akkor a három havi lesz a járulékalap függetlenül attól, hogy előtte ezt a jövedelmet leadózta. Az eltérő vélemények a megszűnt a göngyölítéses szabályra hivatkoznak. Én azt a szabályt az átalányadózókra gondolnám, nem erre az esetre.

Jól gondolom, hogy a pénzt a pénztárból nem kötelező kivenni havonta? Ha egy összegben vesz ki több hónapot, akkor nem kell újra leadóznia? Kiveheti bármikor a leadózott jövedelmét, vagy előírt szabály szerint kötelező havonta kivenni, akkor is ha nincs miből?